Paulína Fialková si trúfa na Mäkäräinenovú a víťazstvo: V tomto spočívala taktika pred stíhačkou

Paulína Fialková
Paulína Fialková

HOCHFILZEN - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková finišovala v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene na druhom mieste, len 1,5 sekundy ju delilo od víťaznej Fínky Kaisy Mäkäräinenovej, tretia Talianka Dorothea Wiererová stratila na 10 km trati 2,8 sekundy. Úspech slovenského biatlonu zvýraznila piata Anastasia Kuzminová (+13,3). V priebežnom hodnotení SP vedie po piatich pretekoch Wiererová s 253 bodmi, tretia je P. Fialková 219.

Paulína Fialková pokračuje v obdivuhodných výkonoch, pred týždňom práve v stíhacích pretekoch skončila v slovinskej Pokljuke tretia, teraz v rovnakej disciplíne v Hochfilzene poskočila na druhú priečku. Vyrovnala si tak výsledkové maximum z vlaňajšia, z mass pretekov v Ťumeni. "Po Pokljuke som sa cítila dosť unaveno, relaxovala som ako mohla, šetrila každý jeden krok, aby som si dobre oddýchla. Asi sa mi to podarilo, už mám pred sebou len výbornú Mäkäräinenovú. Ja si však trúfam a dúfam, že sa s ňou ešte o víťazstvo popasujem a budem úspešnejšia. V záverečnom okruhu som zo seba všetko vydala a bolo to aj potrebné, aby som zdolala Wiererovú. Taktika pred stíhačkou spočívala najmä v dobrom úvode, aby som nestratila kontakt s najlepšími. Pomohla mi streľba, no potom, aj vplyvom veľkého bežeckého úsilia som urobila chybičky na stojke, našťastie sa im nevyvarovali ani najväčšie konkurentky. Tie prvé nepresné rany ma z koncentrácie nevyviedli, už som si na to navykla, že sa musím aj naďalej dokonale sústrediť."

Trénerka Anna Murínová nestráca z tváre v tejto sezóne úsmev, jej zverenka  neustále figuruje medzi najlepšími. "Bolo to nesmierne dramatické, veľké nervy, ležku zvládla Paulína perfektne, v stoji sa strieľalo tak, že nikto nevynikol a nevytvoril si veľký náskok, a tak sa rozhodovalo na trati. Už mi aj v hlave vírili myšlienky, aké má šance, verila som, že Poľku zdolá a dúfala, že to bude do trojky, druhé miesto ma teda potešilo ešte viac."

Anastasia Kuzminová sa túto zimu pomaly prediera vpred a v Hochfilzene druhýkrát skončila v top desiatke, v 'stíhačke' v prvej päťke. "Posúvam sa dopredu a myslím si, že ešte môžem byť aj vyššie. Viem, že mať o jeden trestný okruh menej by ma vynieslo ešte viac vpred, už na medailovú pozíciu, čo ma veľmi teší. Stíhačku som výborne rozbehla, možno až tak, že mi chýbali trochu v závere sily. Streľbu by som označila za slušnú, všetko okolo nej bolo plné emócií a každý posun vpred sa stretával s reakciou."


Tagy: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP - Kerstin Joensson

DISKUSIA