Česi v Moskve schytali debakel od domáceho Ruska, Fíni v severskom derby s dokonalým obratom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

MOSKVA/TAMPERE - Hokejisti Fínska predviedli dokonalý obrat vo svojom druhom vystúpení na aktuálnom ročníku Pohára Prvého kanála, keď v tradičnom škandinávskom derby zdolali v sobotu svojho odvekého rivala zo Švédska 3:2.

Skóre otvoril už po piatich minútach v presilovej hre Michael Lindqvist. V úvode druhej tretiny navýšil náskok Švédska Emil Larsson, to však bolo zo strany "Sverige" všetko. Fíni sa do zápasu dostali na rozmedzí druhej a tretej tretiny, keď sa im podarilo vyrovnať a o ich triumfe napokon rozhodol v 58. minúte presným zásahom v početnej prevahe Jani Lajunen.

Druhé stretnutie sobotňajšieho programu malo jednoznačnejší priebeh. Rusko zdolalo Česko vysoko 7:2. Po prvej tretine viedli Rusi o jediný gól. Definitívne však zlomili zápas vo svoj prospech v prostrednej časti hry, postupne sa presadili Andrej Loktionov, Kiriil Kaprizov a Andrej Kuzmenko. V tretej dvadsaťminútovke po jednom presnom zásahu pridali Kuzmenko, Loktionov a na českej strane vo vlastnom oslabení Dominik Kubalík.

MOSKVA
Fínsko - Švédsko 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Góly: 38. Palve, 45. Kalapudas, 58. Lajunen - 5. Lindqvist, 26. Emil Larsson

MOSKVA
Rusko - Česko 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Góly: 38. a 43. Kuzmenko, 24. a 57. Loktionov, 4. Tokranov, 8. Prochorkin, 33. Kaprizov - 6. a 54. D. Kubalík