VIDEO Toto si biatlonové Slovensko ešte nepamätá: Dramatický finiš musel zaujať každého fanúšika

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

HOCHFILZEN - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková finišovala v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene na druhom mieste, len 1,5 sekundy ju delilo od víťaznej Fínky Kaisy Mäkäräinenovej. Obrovský úspech slovenského biatlonu zvýraznila piata Anastasia Kuzminová (+13,3).

 Veľké uznanie si okrem samotných slovenských biatlonistiek užívajú v Hochfilzene aj členovia realizačných tímov a aj prezident SZB Tomáš Fusko, ktorý pôsobí v dejisku ako rozhodca.

"No určite si to všetci užívame, takto vpredu s dvoma biatlonistkami sme ešte neboli, aspoň si to nepamätám. Ešte som podrobné štatistiky neštudoval, no Nasťa mala najlepší bežecký čas a všetko sa rozhodovalo v streľbe. Paulína dokonca držala krok v behu s Mäkäräinenovou. Bolo to všetko v hraničnom úsilí, no a finiš musel zaujať každého fanúšika. Bol úžasne dramatický, ja som v role rozhodcu bol najskôr na štarte, potom som bol v cieli a sledoval posledných 60 metrov. Dozeral som hlavne na to, aby bol dojazd podľa pravidiel a všetko regulárne, pretože pri križovaní dochádza ku kolíziám. Musel som sám seba ustrážiť, aby som si robotu splnil a nestal sa typickým fanúšikom. Po pretekoch sme sa dočkal gratulácii, vystupujeme tu ako tím a prijímali sme kolektívne gratulácie."

Martin Bajčičák, bežecký tréner Fialkovej, priamo modeluje bežeckú formu Paulíny. V stíhačke dosiahla siedmy bežecký čas, najrýchlejšia bola Kuzminová, Paulína na ňu stratila 12,4 sekundy. Pred ňou bola Mäkäräinenová, no len o 1,9 s. "Prekvapilo ma, že pred stojkovou časťou pretekov si trúfala na všetkých, aj na Mäkäräinenovú," vyznal sa z pocitov Martin Bajčičák. "Je už raz taká, vždy vie, čo robí. Som rád, že si drží vysokú úroveň, dobre jazdí, dobre strieľa a my máme dôvod na radosť. Ideme krôčik za krôčikom, v záťaži, v nadmorskej výške, pri tréningoch. Posúvame sa vpred, nie naraz, ale postupne. Momentálne sme dosť na hrane, donekonečna pridávať nemožno. Objemovo sme nešli oproti vlaňajšku až tak hore, skôr je to o systéme, aby sa všetko dobre v organizme uložilo a v správnom okamihu z neho vydalo."


Tagy: Anastasia Kuzminová Martin Bajčičák Paulína Fialková Tomáš Fusko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP; Video: Youtube

DISKUSIA