VIDEO Cehlárikova miešačka narobila ďalšie body, Daňo utrpel nepríjemný debakel

Peter CehlárikPeter Cehlárik Zdroj: providencebruins.com

PROVIDENCE - Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik prispel dvomi asistenciami k triumfu Providence Bruins nad Hershey Bears 6:2 v sobotňajšom stretnutí zámorskej AHL. Žilinský rodák si pripísal aj jeden plusový bod a dve strely. V aktuálnej sezóne doposiaľ odohral za záložný tím Bostonu Bruins 25 zápasov so ziskom 17 bodov (4+13).

Obranca Michal Čajkovský asistoval pri triumfe Charlotte nad Hartfordom 3:2. Rodák z Bratislavy získal aj jednu "plusku". Za rezervu Caroliny Hurricanes nastúpil doposiaľ devätnásťkrát, pripísal si štyri kanadské (1+3) a osem plusových bodov.

Brankár Peter Budaj chytal za Ontario pri prehre 3:4 po predĺžení s Coloradom Eagles. Tridsaťšesťročný gólman zneškodnil 34 striel súpera.

Útočník Marko Daňo nebodoval za Manitobu pri prehre 1:5 s Torontom Marlies, pripísal si však päť striel, dve trestné minúty a dva mínusové body. V AHL odohral po návrate do organizácie Winnipegu šesť duelov so ziskom piatich bodov za asistencie.