Jagavá značka svetového futbalu stále kríva: Nemôžeme viniť rozhodcov, my sme spravili chyby

Brankár Pepe Reina
Brankár Pepe Reina

MILÁNO - V tábore talianskeho futbalového klubu AC Miláno zavládlo obrovské sklamanie - hráči "rossoneri" nepostúpili do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019. Vo štvrtkovom záverečnom stretnutí F-skupiny prehrali zverenci Gennara Gattusa na pôde gréckeho Olympiakosu Pireus 1:3, čo znamená koniec ich púte druhou najprestížnejšou európskou klubovou súťažou.

"Neboli sme na ihrisku dostatočne presvedčiví a nezaslúžili sme si zvíťaziť," povedal pre talianske médiá brankár AC Miláno Pepe Reina. "Veľmi nás to zasiahlo. Musíme dať hlavy hore a ďalej tvrdo pracovať. Za našu prehru nemôžeme viniť rozhodcov, aj keď tam bolo zopár sporných momentov. Najväčších chýb sme sa dopustili my. Spoločne si sadneme a celý zápas ešte raz rozoberieme," pokračoval 36-ročný gólman.

Po neúspešnej anabáze AC Miláno v Európskej lige UEFA sa opäť začína hovoriť o nestabilnej pozícii trénera Gattusa. "Je kapitánom lode a vždy preberá zodpovednosť za celé mužstvo. Všetci sa chceme z tohto nezdaru otriasť a vrátiť sa na pomerne úspešnú cestu, ktorou sme sa vydali v tejto sezóne. V utorok v Bologni musíme zaťať zuby a pokúsiť sa ešte pred vianočnou prestávkou vyhrať nejaké zápasy, aby sme do druhej polovice sezóny vstúpili v dobrej pozícii," uzavrel Reina.


Tagy: AC Miláno Gennaro Gattuso Pepe Reina

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Petros Giannakouris

DISKUSIA