Poliaková sa ospravedlnila za pokazenú štafetu: Ľudská krutosť bolí a slová vedia zraniť

Na snímke slovenská biatlonistka Terézia Poliaková
Na snímke slovenská biatlonistka Terézia Poliaková

HOCHFILZEN - V štafetových pretekoch 2. kola Svetového pohára v biatlone zvíťazili v rakúskom Hochfilzene Talianky. Slovenky v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková a Ivona Fialková obsadili až 14. priečku (+4:26,0), aj keď po polovici trate ešte viedli.

Slovenské kvarteto sa pokúšalo napodobniť výsledok s 5. miestom na ZOH v Pjongčangu. Nastúpilo v rovnakom zložení, dôležité bolo, aby P. Fialková a Kuzminová vytvorili odrazový mostík pre Poliakovú a I. Fialkovú. Medzi 22 štafetami mali štartovné číslo až 20, čo len napovedalo, že k favoritkám nepatrili, aj keď sa nezabúdalo na Pjongčang. P. Fialková (strelecká bilancia 0+1, 0+0) svoju úlohu splnila a Kuzminovej odovzdávala na 3. mieste, hlavne vďaka výborne zvládnutej streľbe stojmo a už zaužívanom rýchlom behu. Kuzminová mala pred sebou len Talianku Runggaldierovú a Nemku Preussovú a od 1. miesta ju delilo iba 3,0 s.

Kuzminová (strelecká bilancia 0+0, 0+2) sa bleskovo prepracovala na čelo a po 'ležke' už mala náskok 8,9 s pred Preussovou. V stoji minula dva rezervné náboje na posledný terč, z jej náskoku odbudlo, no Poliakovú poslala na tretí úsek s náskokom 20,5 sekundy pred Francúzskom a 20,9 pred Švajčiarskom. Nemkám zlyhala na 2. úseku Preussová s dvoma trestnými okruhmi po streľbe stojmo.

Poliaková (0+2, 1+3) si musela poradiť pri značnom náskoku najmä s psychickým tlakom. V sezóne jej to bežecky príliš nešlo a po 'ležke' už z 1. priečky klesla na tretiu, po 'stojke' musela dokonca krúžiť na trestnom okruhu. Napokon klesla až na 13. miesto. Ivona Fialková sa rovnako trápila a po dvoch trestných kolách finišovala na 14. priečke.

"Veľmi sa ospravedlňujem dievčatám, celému tímu a všetkým fanúšikom," napísala po pretekoch Poliaková na svojom Instagrame. Tá si zrejme dnes našla viacero nenávistných správ od nahnevaných divákov. "Čo mi píšete tie škaredé správy, myslím, že ani jeden z vás nezažil smútok, ľútosť a hanbu po výkone, na ktorý sa pripravuje celý rok, a ktorý vôbec nezvládne. Ľudská krutosť bolí... a slová vedia veľmi zraniť," odkázala svojim neprajníkom.

 

 


Tagy: Terézia Poliaková Štafeta

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA