Najväčšie kauzy v slovenskom športe: Rok 2018 bol na veľké problémy znovu bohatý

Slovenským športom aj v roku 2018 otriasli viaceré napäté kauzy
Slovenským športom aj v roku 2018 otriasli viaceré napäté kauzy

BRATISLAVA - Ani tento rok sa slovenský šport nezaobišiel bez sporov a viacerých konfliktov. Objavili sa celkom nové a neočakávané kauzy, ktoré poriadne rozvírili verejnú mienku. Svoje miesto tu obhájil Vladimír Weiss, ktorý je na problémy doslova magnetom.

Nečakaný koniec Jána Kozáka

Futbalová reprezentácia v roku 2018 vymenila hlavného trénera. Za jeho odstúpením bol totálne neprofesionálny prístup siedmich previnilcov, ktorí sa po prehre v Trnave s Českom (1:2) v európskej Lige národov išli zabávať do nočného klubu a porušila tým interné pravidlá tímu. Boli to brankári Martin Dúbravka, Michal Šulla, obrancovia Ľubomír Šatka, Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, záložníci Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss. Svoju abdikáciu potom Kozák vysvetľoval na tlačovke, ktorá sa už raz a navždy zapísala do dejín.

Urazený Weiss 

Nástupcom pri kormidle slovenskej reprezentácie sa stal prvý cudzinec - Pavel Hapal. Netrvalo dlho a hneď po druhom zápase sa riešil ďalší škandál. Vladimír Weiss nezasiahol ani do jedného z dvoch novembrových duelov proti Ukrajine (4:1) a Česku (0:1). Krátko pred koncom zápasu v Prahe, keď už bolo známe, že pre vyčerpaný počet striedaní nebude môcť nastúpiť, svojvoľne opustil lavičku náhradníkov a zamieril do útrob štadióna. Krátko na to potvrdil, že v národnom mužstve končí. Dvadsaťosemročný hráč katarského klubu Al-Gharafa zároveň nepovažuje reprezentačnú kapitolu za definitívne uzavretú. Nebude však hrať pod vedením trénera Hapala.

Fialky takmer prišli o štart sezóny

Pred začiatkom biatlonovej sezóny bolo na Slovensku veľké haló. Sestry Paulína a Ivona Fialkové necelý mesiac pred štartom nového ročníka Svetového pohára stále nemali podpísanú zmluvu so Slovenským zväzom biatlonu (SZB) o zabezpečení štátnej reprezentácie. Obe strany sa totiž nevedeli dohodnúť na časti kontraktu, ktorá obsahuje marketingové záležitosti. Dlhé týždne nezhôd a mediálnych sporov nakoniec vyvrcholili 11-hodinovým rokovaním a dohodou. Našťastie, pretože Paulína má momentálne životnú formu.

Nové logo hokejistov

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) odprezentoval nové logo, dresy i oblečenie národného tímu. Cieľom nového vizuálu je zjednotenie reprezentačných symbolov, keďže doteraz mali SZĽH a reprezentácia vlastné logá. Po novom na hrudi hráčov národného tímu nebude štátny znak SR, ale upravený dvojkríž na troch hokejkách, ktoré pripomínajú originálne trojvršie z oficiálneho štátneho symbolu Slovenskej republiky. To sa však niekomu nepáčilo. Na žiadosť poslancov zo SNS, napríklad pána Antona Hrnka, musel zväz pristúpiť k zmene. Štátny znak pribudol na rukávy dresov a taktiež pod logo pribudol nápis Hockey Slovakia. Nuž, v parlamente asi nemajú iné problémy, len riešiť hokej.

Polčas rozpadu v Spartaku Trnava

Prišlo to ako blesk z jasného neba. Spartak prežíva najúspešnejšie obdobie novodobej histórie, veď Trnava na jar získala ligový titul a premiérovo účinkovala v skupinovej fáze Európskej ligy. V klube však nastalo zemetrasenie a svoj odchod zo Spartaka postupne oznámili tréner Radoslav Látal, generálny manažér Pavel Hoftych, majiteľ Vladimír Poór, prezident Spartaka Dušan Keketi a aj PR manažér Marek Ondrejka. Budúcnosť slovenského šampióna tak nateraz zostáva veľmi nejasná a spomína sa aj rozsiahly rez v kádri. Kto bude novým majiteľom, je tiež vo hviezdach.


Tagy: Pavel Hapal Ján Kozák Vladimír Weiss FC Spartak Trnava SZĽH Paulína a Ivona Fialkové

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
Koláž Športky, SITA; Video: Športky

DISKUSIA