VIDEO Šatan prinášal do reprezentácie mnoho: Lintner si ho cenil hlavne v ťažkých časoch!

Richard Lintner počas exhibície Miroslava ŠatanaRichard Lintner počas exhibície Miroslava Šatana Zdroj: športky

BRATISLAVA - Slovenský hokejista Miroslav Šatan oficiálne ukončil aktívnu hráčsku kariéru. Výborný útočník absolvoval posledné súťažné stretnutie ešte v sezóne 2013/2014, hráčsku činnosť však definitívne uzavrel v utorok v naozaj luxusnej spoločnosti. Súčasný generálny manažér reprezentácie SR dal dokopy veľkú časť niekdajších reprezentantov, ktorí prispeli k zisku najmä troch medailí na majstrovstvách sveta v rokoch 2000-2003.

Na ľade sa ukázal aj šéf Pro-Hokeja Richard Lintner, ktorý predviedol veľký kus zo svojho hokejového umu. Na ľade patril k najaktívnejším a zápas si očividne užíval: "Mám zapísaný hetrik, ale pri treťom góle si nie som istý, či som sa dotkol puku. Hetrikov som veľa nenastrieľal, takže užívam si to. Bolo super, stretnúť sa takto so všetkými chlapcami, hoci ja sa so všetkými stretávam pomerne často," vyhlásil.

Večer bol predovšetkým o Miroslavovi Šatanovi. Ten robil dobré meno celému štátu nie len v zámorskej NHL, ale aj v reprezentácii. Bol jedným z tých, ktorí sa vždy tešili na majstrovstvá sveta a nechali na ľade všetko. Svojim prístupom ovplyvnil a motivoval mnohých hráčov a ľudí. "Šarkyho" prínos ocenil aj Lintner: "Vždy, keď sa hovorí o Mirovi, napadnú mi úspechy, ktoré sme spolu zažili. Samozrejme, absolvovali sme spolu aj ťažké chvíle, keď sme museli prehltnúť horkú pilulku. Napríklad na šampionáte v roku 2010 sme mali mladý tím a nepostúpili sme medzi osem najlepších. Aj vtedy sa ukázala Mirova osobnosť. Mňa to určite posunulo ďalej."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Miroslav Šatan Richard Lintner Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: športky; VIDEO: Ján Zemiar
  • Zdroj: športky, SITA

Súvisiace články