Bayern využil zakopnutie Dortmundu: Opäť sme v hre

Franck Ribéry strieľa víťazný gól Bayernu
Franck Ribéry strieľa víťazný gól Bayernu

MNÍCHOV - Nemecký futbalový šampión Bayern Mníchov v stredu zdramatizoval dianie v tamojšej I. bundeslige 2018/2019. "Die Roten" triumfovali v zápase 16. kola nad RB Lipsko (1:0). Mimoriadne dôležité tri body pre domácich zariadil v 83. min skúsený Francúz Franck Ribéry, keď vyťažil z akcie portugalského majstra Európy Renata Sanchesa.

Mníchovčania sa v tabuľke priblížili na rozdiel šiestich bodov vedúcej Borussii Dortmund, ktorá deň predtým prehrala v Düsseldorfe (1:2).

"Vedeli sme, čo je v stávke, veď sme v utorok sledovali televíziu. Uvedomovali sme si dôležitosť tohto zápasu. Dosiahli sme cenné víťazstvo, aj keď sme oň museli poriadne zabojovať. Keď sme mali loptu na kopačkách, neboli sme až takí odvážni, ako sa to od nás žiadalo. Nakoniec sme však vyhrali a sme späť v hre," povedal pre klubový web útočník Bayernu Thomas Müller.

"Mohli ste vidieť, že sme sa stretli s veľmi silným súperom. Museli sme byť trpezliví, pozorne brániť a čakať na chyby. Vedeli sme, že jeden gól môže rozhodnúť tento duel. Nebol to žiadny okulahodiaci futbal, ale moje mužstvo ukázalo vôľu a dosiahlo to, čo sme všetci chceli," poznamenal mníchovský tréner Niko Kovač.


Tagy: Bayern Mníchov Thomas Müller Niko Kovač

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Matthias Schrader

DISKUSIA