Hokejový Slovan vedenie neudržal: Minsk po obrate predĺžil nekonečnú sériu prehier belasých

Zasahujúci brankár Slovana Jakub ŠtěpánekZasahujúci brankár Slovana Jakub Štěpánek Zdroj: SITA/Diana Černáková

MINSK - Hokejisti Slovana Bratislava zvýraznili najhoršiu sériu prehier od vstupu do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Vo štvrtok podľahli Dinamu Minsk 1:2 na jeho ľade a utrpeli dvanástu prehru za sebou. V tabuľke Západnej konferencie sú naďalej na poslednej 12. priečke.

Obaja súperi sa v úvode snažili o aktívnu hru, ktorá sa prelievala z jednej strany na druhú. V ôsmej minúte však domáci faulovali a Rau využil početnú prevahu na strelenie prvého gólu - 0:1. Minsk mohol odpovedať rovnako v presilovke, ale Slovan zahral oslabenie dobre. V závere prvej tretiny sa "belasí" tešili z druhého gólu, ten však arbitri po zhliadnutí videozáznamu neuznali pre postavenie hráča v bránkovisku. Štěpánek vzápätí chytil tutovku Bluma, Slovan si udržal pred prestávkou tesný náskok.

V druhej tretine mali zo začiatku šance domáci hráči, ale Slovan mohol kontrovať po rýchlom brejku. Sukeľ potiahol puk po pravej strane, naservíroval ho Lamperovi, ten však trestuhodne šancu zahodil. Domáci sa v týchto fázach snažili o vyorvnanie, čoraz viac otvárali hru a "belasí" čakali na svoju príležitosť. Skóre sa však nezmenilo ani po dvoch presilovkách, ktoré hralo Dinamo, pričom tú druhú prerušila siréna oznamujúca koniec druhého dejstva.

Slovan sa ubránil aj na začiatku tretej tretiny, a to aj vďaka brankárovi Štěpánkovi, ktorý zlikvidoval šancu Wierciocha. Bratislavčania túžili po výhre, húževnato bránili, ale v 47. minúte inkasovali. Vyrovnanie prišlo z hokejky Lisovca. Odpoveď na gól bola šanca Gelinasa, ale v 53. minúte dostal puk do jazdy Pulkkinen a v samostatnom úniku nezaváhal - 2:1. Domáci si tesný náskok udržali aj počas záverečnej power play Slovana.

Zverenci Vladimíra Országha sa najbližšie predstavia v štvorzápasovej domácej sérii, ktorú odštartujú v nedeľu 23. decembra o 17.00 h proti Metallurgu Magnitogorsk.

Dinamo Minsk - HC Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 47. Lisovec (Blum, Kovyršin), 53. Pulkkinen (Howden, Wiercioch) - 8. Rau (Řepík, Taffe). Rozhodovali: Vasiliev, Kočetov – Antonov, Šadrin, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6763 divákov

Dinamo Minsk: Enroth – Chenkeľ, Wiercioch, Lisovec, Blum, Osipov, Jevenko, Gotovec – Tereščenko, A. Kosticyn, S. Kosticyn – Pulkkinen, Booth, Howden – Kogaljov, Pavlovič, Kovyršin – Litvinov, Drozdov, Kitarov – Volkov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Klok, Grman, Meszároš, Jánošík, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Sukeľ, Jeglič, Bailey – Hrnka, Lamper, Sloboda – Chipchura, Rau, Baranov

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC Dinamo Minsk