VIDEO Višňovského najkrajší moment s Mirom Šatanom: Ukázal nám, že môžeme poraziť hocikoho!

Ľubomír Višňovský a Miroslav Šatan
Ľubomír Višňovský a Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Miroslav Šatan dal v utorok oficiálnu bodku za svojou úspešnou hokejovou kariérou. Charizmatický útočník sa rozlúčil s aktívnou činnosťou 18. deň v mesiaci o 18. hodine v zápase hranom trikrát 18 minút. Duel, v ktorom sa stretli výbery bielych a modrých, napokon vyhrali bieli 11:8. Trikrát sa gólovo presadil aj syn a menovec Miroslava Šatana. Zápas bol obohatený aj o krasokorčuliarske vystúpenie Šatanovej dcérky Viktorie.

Na ľade sa predstavili viaceré hviezdy slovenského hokeja. Nechýbalo ani početné zastúpenie zlatej generácie. Diváci videli v akcii aj Ľubomíra Višňovského, ktorý ešte nedávno pôsobil v zámorskej NHL. "Zápas bol super. Som rád, že sme sa s chalanmi stretli, aj keď už máme trošku väčšie pupky. Atmosféra bola krásna, bol to zážitok," opísal pocity tesne po dohratí zápasu Višňovský a s úsmevom pokračoval: "Trošku som nahnevaný, že som nedal gól. Miro to bude mať ale drahé, veď som mu pustil trikrát syna. Tréner spravil zákerný ťah, keď tam na záver poslal čerstvého Mira Šatana (mladšieho), ktorý nebol ani na súpiske."

Mnoho z hráčov na exhibícii si spomenulo na Mira Šatana ako na kapitána reprezentácie. Bol  jeden tých hráčov, ktorý sa do reprezentácie tlačil a urputne bojoval. Prvá medaila z majstrovstiev sveta nesie jeho rukopis, na čo si dobre pamätá aj Višňovský: "Pamätám si, keď sme doniesli prvú medailu. Celý tím dal dokopy a potiahol. Keď sme postúpili medzi najlepšiu osmičku, mysleli sme si, že máme vyhraté, že nám to stačí. On to nakopol. Ukázal nám, že môžeme poraziť hocikoho. Američania aj Fíni padli, len škoda Čechov."


Tagy: Ľubomír Višňovský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR - Jaroslav Novák; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA