Slovenský reprezentant prestupuje do zámorskej MLS: Vzrušujúca výzva!

Ján GregušJán Greguš Zdroj: TASR - Martin Baumann

MINNEAPOLIS - Slovenský futbalový stredopoliar Ján Greguš po viac ako dvoch rokoch opúšťa dánsky klub FC Kodaň a mieri do zámoria, na spolupráci sa dohodol s klubom MLS Minnesota United. Informuje o tom oficiálny web severoamerickej súťaže.

"V Kodani som zažil naozaj skvelé časy a každodenný život so spoluhráčmi a zamestnancami klubu som si naozaj užíval. Mohol som nastupovať po boku výborných futbalistov. Všetci sme sa v klube cítili vítaní. Budem si pamätať mnoho fantastických momentov. Mojou ambíciou bolo vyhrávať trofeje a zahrať si v Lige majstrov a Európskej lige, čo sa mi podarilo už v premiérovej sezóne v Dánsku," skonštatoval Greguš pre oficiálny web kodanského klubu.

Dvadsaťsedemročný rodák z Nitry bude v Minnesote jedným z troch futbalistov, ktorých odmena sa nebude počítať do platového stropu. Greguš od júna 2016 pôsobil v FC Kodaň, predtým hral v Česku za Jablonec a Ostravu, na Slovensku za rodnú Nitru.

"Teším sa, že si v USA vyskúšam niečo nové. Minnesota je veľmi ambiciózny klub, ktorý mi dal dobrú ponuku a predstavuje pre mňa vzrušujúcu výzvu. Budem sa snažiť mu pomôcť akýmkoľvek spôsobom," doplnil Greguš. Ten v národnom tíme SR debutoval medzi seniormi v marci 2015 v súboji proti Česku, celkovo nazbieral 21 štartov v najcennejšom drese a zaznamenal 2 reprezentačné góly. V marci 2017 skóroval v kvalifikácii o postup na MS 2018 proti Malte a v júni 2018 v prípravnom súboji proti Maroku.

"Získali sme skutočne talentovaného futbalistu, jeho príchodom sa zvyšuje kvalita nášho kádra v priestoroch, kde sme potrebovali posilniť najviac. Ján predvádzal dobré výkony v klube aj reprezentácii. Veríme, že práve on môže byť ťahúňom v strede poľa. Je to technický futbalista, ktorý vie hrať ofenzívnejšie aj obrannejšie. Práve taký typ sme chceli získať, aby sme skvalitňovali náš káder," prezradil športový riaditeľ amerického klubu Manny Lagos.

"Jedna vec, ktorá sa mi na ňom páči, je veľký pokoj pri hre s loptou. Je to hráč schopný vymyslieť širokú škálu prihrávok, či už krátkych alebo dlhých. Myslíme si, že sme ho získali v správnom čase z pohľadu jeho kariéry. Máme skvelých útočníkov, ku ktorým sme získali hráča schopného skvele im prihrať. Práve Ján by mohol predstavovať hlavné prepojenie medzi naším stredom poľa a útokom," poznamenal na klubovom webe tréner Minnesoty Adrian Heath.

United v uplynulom ročníku MLS nepostúpili do play-off, v tabuľke Západnej konferencie skončili desiatej priečke. Ostatné dva súťažné ročníky odohral v MLS za klub Real Salt Lake iný slovenský reprezentant Albert Rusnák.

Viac o téme: Ján Greguš Minnesota United
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann; VIDEO: mnufc.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články