VIDEO Cibulková myslí na mladé tenisové talenty: Rozhodla sa pre výrazný krok!

Dominika Cibulková sa spojila s akadémiou Love4Tennis
Dominika Cibulková sa spojila s akadémiou Love4Tennis

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa rozhodla spojiť svoje meno s akadémiou Love4Tennis. Bývalá svetová štvorka chce aktívne pomôcť pri výchove mladých talentov a odovzdávať im skúsenosti, ktoré získala počas aktívnej kariéry.

"S myšlienkou spojiť moje meno s touto akadémiou som sa pohrávala už pár rokov. Teraz nastal ten správny čas na to, aby som ju zrealizovala. Verím, že sa nám podarí vychovať čo najviac talentov a vybudujeme niečo väčšie. Som rada, že sa budem môcť aktívne zapojiť do celého procesu," povedala na piatkovej tlačovej konferencii slovenská jednotka, ktorá sa už teší na novú sezónu.S prípravou na rok 2019 vyslovila veľkú spokojnosť. "S trénerom Maťom Liptákom sme trochu zredukovali tréningy. Mali sme trochu inú tenisovú i kondičnú schému. Bolo to naozaj super, cítim, že príprava mi veľmi veľa dala. Išli sme hlavne na kvalitu, nie na kvantitu. Nechcem hovoriť dopredu o tom, aká je moja forma. Uvidíme, ako to zvládnem a či dobré výkony, ktoré som podávala na tréningoch, zopakujem aj na turnajoch. Je to pre mňa veľká výzva, veľmi sa na to teším. V prvej polovici roka nemusím obhajovať veľa bodov, tam by som chcela niečo nazbierať," uviedla Cibulková pre TASR.

V porovnaní s predchádzajúcimi sezónami plánuje absolvovať menej turnajov. "Už vlani sme chceli zvoliť túto stratégiu, zastavili ma však zranenia, pre ktoré som musela vynechať veľké turnaje v Indian Wells, Miami, Montreale i v Cincinnati. Mojím hlavným cieľom v novej sezóne je uhrať do Wimbledonu nejaký dobrý výsledok a zdvihnúť si renking, aby som sa v rebríčku dostala tam, kam podľa mňa patrím."


Tagy: Dominika Cibulková Love4Tennis

Zdroj:
TASR
Foto:
športky; Video: Športky

DISKUSIA