VIDEO Bravúrne zakončenie jesene: Dortmundskí chlapci ukázali silu aj v súboji najlepších

Marco Reus strieľaMarco Reus strieľa Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DORTMUND - Borussia Dortmund zvíťazila na domácom trávniku nad Borussiou Mönchengladbach 2:1 v piatkovom zápase 17. kola nemeckej najvyššej futbalovej súťaže I. bundesligy. Líder tabuľky si poistil prvú priečku a v polovici sezóny má pred najbližšími prenasledovateľmi deväťbodový náskok.

Bayern Mníchov ho však môže počas víkendu skresať na šesť bodov. Zverenci Luciena Favreho boli počas duelu aktívnejší a v 42. minúte sa ujali vedenia zásluhou anglického mladíka Jadona Sancha. Hostia však ešte do prestávky dokázali vyrovnať, keď v nadstavenom čase skóroval Christoph Kramer. Po záverečnom hvizde mali napokon väčšiu radosť hráči v žlto-čiernych dresoch, keďže po zmene strán rozhodol o ich tesnom triumfe Marco Reus.

Výsledok piatkového stretnutia 17. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2018/2019:

Dortmund - Mönchengladbach 2:1 (1:1)
Góly: 42. Sancho, 54. Reus - 45.+ Kramer

Viac o téme: Borussia Dortmund Borussia Monchengladbach