Skvelá Vlhová bola opäť veľmi blízko k víťazstvu: Shiffrinová s jubilejným triumfom

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati 1. kola slalomu Svetového pohára žien vo francúzskom Courcheveli Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati 1. kola slalomu Svetového pohára žien vo francúzskom Courcheveli Zdroj: TASR/AP/Marco Tacca

COURCHEVEL - Medzi najlepšími slalomárkami vo Svetovom pohári stále nič nové. Aj štvrté ženské preteky tejto sezóny, ktorých výsledky sa rátajú do bojov o slalomový glóbus, vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová. A po štvrtý raz za ňou skončila na druhom mieste Slovenka Petra Vlhová.

Tentoraz vo francúzskom Courcheveli mala Shiffrinová v súčte dvoch kôl k dobru 29 stotín sekundy. Tretia skončila úradujúca olympijská šampiónka z Pjongčangu Švédka Frida Hansdotterová (+0,37).

Zverenkyňa talianskeho trénera Livia Magoniho Vlhová sa v Courcheveli dostala na métu 16 pódiových umiestnení vo Svetovom pohári. Aktuálny súčet Vlhovej je 4 víťazstvá, 7 druhých miest a 5 tretích miest.

Fenomenálna Shiffrinová si pripísala na konto jubilejný 50. triumf v pretekoch Svetového pohára, už siedmy v tejto sezóne. Je nepochybné, že mieri za tretím veľkým glóbusom za celkový triumf vo SP v kariére. Historicky viac víťazstiev vo Svetovom pohári majú spomedzi žien už len Američanka Lindsey Vonnová (82), Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová (62) a Švajčiarka Vreni Schneiderová (55). Dovedna 35. víťazným slalomom sa Shiffrinová vyrovnala dosiaľ historicky najúspešnejšej pretekárke v tejto najtočivejšej disciplíne v SP Rakúšanke Marlies Schildovej.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Courchevel (Fr.) - sobota - výsledky:
Slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:36,72 min, 2. Petra Vlhová (SR) +0,29 s, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,37 , 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,14, 5. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,30, 6. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +1,49.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová