VIDEO Hamšík priviedol Neapol k ďalšiemu triumfu, červená loď z Milána narazila na ľadovec!

Marek Hamšík Marek Hamšík Zdroj: sscnapoli.it

NEAPOL - Taliansky klub SSC Neapol v základnej zostave so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 17. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže nad Spalom tesne 1:0 gólom obrancu Raula Albiola. Hamšík s kapitánskou páskou na ruke odohral celý zápas.

Samuel Mráz z Empoli sa pri prehre svojho tímu v súboji so Sampdoriou (2:4) na ihrisko nedostal. Fiorentina zvíťazila na San Sire nad AC Miláno 1:0, Dávid Hancko presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili nad Cagliari 3:1. Rimania položili základy svojho triumfu už v prvom polčase. V ňom im dvojgólové vedenie zabezpečili Sergej Milinkovič-Savič a Francesco Acerbi. V 67. minúte navyše pridal ďalší gól aj Senad Lulič. Domáci gólman Strakosha prišiel o čisté konto až v 93. minúte, keď ho prekonal Joao Pedro.

Vedúci Juventus rovnako nezaváhal a v šlágri sobotňajšieho programu zdolal AS Rím na vlastnom ihrisku najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól obhajcu titulu sa postaral v 35. min útočník Mario Mandžukič. "Stará dáma" ostáva na čele tabuľky o osem bodov pred druhým Neapolom.

Výsledky sobotňajších stretnutí 17. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Lazio Rím - Cagliari 3:1 (2:0)
Góly: 12. Milinkovič-Savič, 23. Acerbi, 67. Lulič - 90.+ Joao Pedro

AC Miláno - Fiorentina 0:1 (0:0)
Gól: 73. Chiesa
Dávid Hancko (Fiorentina) sedel na lavičke na náhradníkov

Empoli - Sampdoria 2:4 (1:1)
Góly: 11. Pasqual (z pok. kopu), 79. Caputo - 88. a 90.+ Caprari, 41. Gaston Ramirez, 69. Quagliarella
Samuel Mráz (Empoli) sedel na lavičke náhradníkov

FC Janov - Atalanta 3:1 (1:0)
Góly: 45. Toloi (vlastný), 67. Lazovič, 89. Piatek - 55. Zapata (z pok. kopu), ČK: 82. Palomino (po druhej ŽK) a 90.+ Toloi (obaja Atalanta)

Neapol - Spal 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ Albiol