Shiffrinová priznala, že Vlhová dnes jazdila lepšie: Myslela som si, že som za ňou

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (v strede) oslavuje víťazstvo v slalome Svetového pohára žien vo francúzskom  Courcheveli 22. decembra 2018. Na druhom mieste skončila Slovenka Petra Vlhová (vľavo) a na treťom Švédka Frida Hansdotterová (vpravo)Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová (v strede) oslavuje víťazstvo v slalome Svetového pohára žien vo francúzskom Courcheveli 22. decembra 2018. Na druhom mieste skončila Slovenka Petra Vlhová (vľavo) a na treťom Švédka Frida Hansdotterová (vpravo) Zdroj: TASR/AP/Giovanni Auletta

COURCHEVEL - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v sobotnom slalome Svetového pohára v Courcheveli na druhom mieste, keď opäť nestačila iba na Mikaelu Shiffrinovú. Za víťaznou Američankou zaostala o 29 stotín sekundy, tretie miesto obsadila Švédka Frida Hansdotterová (+0,37 s).

Zverenkyňa talianskeho trénera Livia Magoniho Vlhová sa v Courcheveli dostala na métu 16 pódiových umiestnení vo Svetovom pohári. Aktuálny súčet Vlhovej je 4 víťazstvá, 7 druhých miest a 5 tretích miest. V sezóne 2018/2019 mali všetky štyri slalomové podujatia SP rovnaké poradie na prvých dvoch miestach. Shiffrinová vyhrala a Vlhová bola druhá vo fínskom Levi, americkom Killingtone, paralelnom podujatí vo švajčiarskom St. Moritzi a aj teraz v Courcheveli.

Vo Svetovom pohári je na čele čoraz suverénnejšia Shiffrinová s 889 /celkovo/, resp. 400 bodmi /slalom/, ale Vlhová je už druhá celkovo (388) aj v hodnotení slalomu (320).

"Druhé miesto je, samozrejme, pekné. Som však stále druhá a stále sa pokúšam zlepšiť. Mikaela dnes išla naozaj rýchlo. Viem, že na poslednom úseku je vždy rýchla a môže ma predstihnúť. Keď však človek čaká v cieli, tak stále verí v zdarný koniec," povedala Petra Vlhová podľa webu laola1.at.

"Petra dnes jazdila lepšie ako ja, no mne sa aj s kúskom šťastia podarilo zvíťaziť. Keď som prišla do cieľa a videla na tabuli mínus-plus-mínus, tak som si pomyslela: 'Ó nie, som za ňou.' Až neskôr mi došlo, že som vpredu ja. Nesústredila som sa na to, že mám šancu na päťdesiaty triumf v SP, iba na samotné preteky. Inak by ma to mohlo negatívne ovplyvniť. V Courcheveli sa mi jazdí dobre, fanúšikovia vytvorili super atmosféru," komentovala Mikaela Shiffrinová aj v priamom prenose Eurosportu.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Giovanni Auletta

Dvadsaťtriročná Liptáčka zatiaľ nevyužila možnosť dosiahnuť sa počtom triumfov vo Svetovom pohári na o 11 rokov staršiu krajanku a kamarátku Veroniku Velez-Zuzulovú. Tá zvíťazila v pretekoch SP päťkrát, ale na konci minulej sezóny ukončila úspešnú kariéru a v sobotňajších pretekoch vo francúzskych Alpách sa premiérovo predstavila ako spolukomentátorka RTVS a zároveň predjazdkyňa. "Pohľad na slalomové výsledky Svetového pohára v tejto sezóne ukazuje, že Shiffrinová a Vlhová odskočili konkurencii a sú zatiaľ jasne vpredu. V prospech Američanky hovorí menší počet chýb ako aj to, že počas jazdy vie lepšie vyhodnotiť, kde má pridať, kde zasa zadržať lyže. Verím, že Petra ju v tejto sezóne ešte zdolá a možno už najbližšie v Semmeringu. Nepochybujem o tom, že v budúcnosti výrazne prekoná moje výsledky vo Svetovom pohári," uviedla Veronika Velez-Zuzulová v priamom prenose RTVS.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Zdroj: TASR, SITA