VIDEO Utrápené srdcia verných môžu chvíľu plesať: Keby ste to nevedeli, sme majstri sveta!

Radosť rojalistov z hlavného mesta ŠpanielskaRadosť rojalistov z hlavného mesta Španielska Zdroj: SITA/AP/Kamran Jerebelli

ABÚ ZABÍ - Futbalisti Realu Madrid obhájili minuloročný triumf na majstrovstvách sveta klubov FIFA v SAE. V sobotu si v Abú Zabí vo finále 15. ročníka poradili s domácim SCC Al Ain 4:1. O góly víťazov sa postarali Luka Modrič, Marcos Llorente, Sergio Ramos a jeden si dali domáci vlastný. Real sa tak stal historicky prvým mužstvom, ktorý vyhral MS klubov trikrát za sebou. Celkovo má na svojom konte už štyri víťazstvá na tomto turnaji.

Pred dvoma rokmi vyhral Real MS klubov v japonskej Jokohame, minulý rok už v SAE vo finále zdolal brazílske Gremio Porto Alegre. "Biely balet" vyhral MS klubov aj v roku 2014 v Maroku a teraz teda prekonal tri triumfy rivala z FC Barcelony.

Na štadióne Zayed Sports City sa hral od začiatku zaujímavý futbal. Veľkú šancu nevyužil domáci Al Šahat, ktorý už aj prekonal Courtouisa, ale Ramos úradujúceho európskeho šampióna zachránil a odvrátil na roh. A tak o pár sekúnd na druhej strane udrel Madrid. Benzema prihral loptu Modričovi a najlepší hráč sveta za rok 2018 podľa FIFA aj France Football presnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. V ďalších fázach pokračoval pekný futbal, výborné šance mali Vázquez, Benzema, Bale aj Modrič, ale gól už do polčasu nepadol.

V druhom dejstve sa pokračovalo v zaujímavom priebehu, Real mal stále prevahu a v 60. minúte zvýšil na 2:0 pre favorita Llorente. Ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Rekordný 13-násobný európsky šampión zvýšil na 3:0 v 79. minúte, keď sa hlavou presadil kapitán Ramos. Domáci dosiahli čestný úspech v 86. minúte, keď hlavou pekne skóroval japonský obranca Šiotani. V nadstavenom čase si ešte domáci dali vlastný gól.

15. ročník MS klubov FIFA 2017 v SAE:
finále:
Real Madrid - SCC Al Ain 4:1 (1:0)
Góly: 14. Modrič, 60. Llorente, 79. Ramos, 90.+1 Nader (vlastný) - 86. Šiotani. Rozhodoval: Marrufo (USA), ŽK: Ramos (Real)

zostavy a striedania:
Real: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Llorente (82. Casemiro), Kroos (70. Ceballos) - Vázquez (84. Junior Vinicius), Benzema, Bale

Al Ain: Eisa - Mohamed Ahmad (64. Mohammed), Ahmed, Fayez, Šiotani - El Šahat, Aboudan Al Jaberi, M. Abdulrahman (67. A. Abdulrahman), Doumbia, Caio - Berg (75. Nader)

Viac o téme: Real Madrid Al Ain