Kuzminovej sa podarilo dopriať fanúšikom najkrajší vianočný darček: Konečne si môžem veriť

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová oslavuje víťazstvo v preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového poháraNa snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová oslavuje víťazstvo v preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového pohára Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Slovenský biatlon dosiahol v pretekoch s hromadným štartom 3. kola Svetového pohára v Novom Měste na Morave prelomový úspech. Na 12,5 km trati triumfovala Anastasia Kuzminová, druhá bola Paulína Fialková (+12,1), tretiu priečku obsadila Francúzka Anais Chevalierová (+13,3).

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová sa môže tešiť zo 14. víťazstva. Nadviazala na zlatú medailu v pretekoch s hromadným štartom zo ZOH 2018 v Pjongčangu. Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková sa rovnako nenechala zahanbiť a skončila na vynikajúcom 2. mieste. Zverenka Anny Murínovej a Martina Bajčičáka P. Fialková vyrovnala svoj najlepší kariérny výsledok v SP. Ešte nikdy predtým nestáli slovenské reprezentantky na prvom a druhom mieste na stupňoch víťazov v Svetovom pohári.

"Chcela som dopriať fanúšikom najkrajší darček na Vianoce. To bolo moje želanie. Ako športovkyňa som lepší darček nevedela vymyslieť. Človek veľa trénuje a horšie výsledky potom nepotešia. Ale nálada stúpa, keď sa darí. Konečne si môžem veriť, aj keď streľba nebola ideálna. Musím cez Vianoce niečo v tréningovom procese zmeniť. Dúfam, ze vás budem potom tešiť ďalšími pódiami," uviedla po pretekoch pre RTVS Anastasia Kuzminová.

"Dnes to bol výnimočný výkon. Podľa mňa to bolo super. Nasťa dokázala, že nie je len tak olympijskou víťazkou v tejto disciplíne. Dokázala, že stále patrí k svetovej špičke. Nehovorím, že dnes boli super ideálne podmienky, no v takých aké panovali urobila iba dve chyby, čo je v poriadku," skonštatoval pre RTVS tréner a zároveň manžel Anastasie Daniel Kuzmin.

Viac o téme: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková