VIDEO Nádherne našiel volného spoluhráča: Pánikova asistencia nemala chybu!

Richard PánikRichard Pánik Zdroj: TASR/AP/John Starks

SAN JOSE - Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel asistenciou k triumfu Arizony Coyotes v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade San Jose Sharks 4:3 po predĺžení a nájazdoch. Pre dvadsaťsedemročného krídelníka to bol trinásty bod (7+6) v prebiehajúcej sezóne. O triumfe Arizony rozhodol Alex Galchenyuk, ktorý zaznamenal jediný úspešný nájazd a dal dva góly v riadnom hracom čase. Americký útočník tak prelomil šestnásťzápasové strelecké suchoty.

"Moja úloha je dávať góly. Bolo frustrujúce byť tak dlho bez presného zásahu. No vedel som, že skôr či neskôr to musí prísť. Proste neprestávaj pracovať. Clayton Keller mi na oba góly skvele prihral. Dnes to bolo výborné tímové víťazstvo," povedal Galchenyuk pre nhl.com. Darilo sa aj brankárovi Darcymu Kuemperovi, ktorý kryl 35 striel súpera, vrátane ôsmich v predĺžení, a zmaril aj všetky tri nájazdy.

Sharks boli bez obrancu Erika Karlssona, ktorý si odpykáva dvojzápasový trest za úder do hlavy útočníka Los Angeles Kings Austina Wagnera. Dva góly "žralokov" strelil český útočník Tomáš Hertl. "Som rád, že som dal dva góly, no s poslednými dvomi zápasmi nemôžeme byť spokojní. Teraz si musíme trochu oddýchnuť a v ďalších dueloch musíme hrať lepšie proti tímom, ktoré sú pod nami," povedal Hertl.

Viac o téme: Richard Pánik Alex Galchenyuk