VIDEO Striedajúci žolík Ronaldo záchrancom Juventusu, Mráz v základe Empoli prehre nezabránil

Striedajúci žolík Cristiano Ronaldo strieľa vyrovnávajúci gól JuventusuStriedajúci žolík Cristiano Ronaldo strieľa vyrovnávajúci gól Juventusu Zdroj: SITA/AP - Paolo Magni

BERGAMO - Futbalisti Juventusu Turín remizovali v stredajšom zápase 18. kola Serie A na pôde Atalanty Bergamo 2:2. Aspoň bod pre úradujúceho talianskeho majstra zachránil v 78. minúte Cristiano Ronaldo.

Portugalský útočník nefiguroval v základnej zostave "starej dámy" a tréner Massimiliano Allegri ho poslal na ihrisko až v 65. minúte za nepriaznivého stavu namiesto Samiho Khediru. V tomto ligovom ročníku zostáva Juventus nezdolaný a suverénne prvý v tabuľke, okrem Atalanty ho dokázal obrať o body iba FC Janov.

Iba druhýkrát sa v základnej zostave Empoli objavil slovenský útočník Samuel Mráz, ktorý sa však proti FC Turín nepresadil a jeho tím prehral 0:3. Po druhom inkasovanom góle Mráz prepustil v 50. minúte miesto na trávniku Antoniovi La Guminovi.

Frosinone doma remizovalo s AC Miláno bez gólov. "Rossoneri" čakajú na víťazstvo už päť súťažných zápasov.

Frosinone Calcio - AC Miláno 0:0

Atalanta Bergamo - Juventus Turín 2:2 (1:1)
Góly: 24. a 56. Zapata - 2. Djimsiti (vlastný), 78. Ronaldo, ČK: 53. Bentancur (Juventus)

Bologna FC - Lazio Rím 0:2 (0:1)
Góly: 30. Luiz Felipe, 90. Lulič

Cagliari Calcio - FC Janov 1:0 (1:0)
Gól: 45.+3 Farias

ACF Fiorentina - Parma Calcio 0:1 (0:1)
Gól: 45.+2 Inglese, ČK: 65. Hugo (Fiorentina)