VIDEO Baranom vo finálovej repríze proti Dukle nestačilo ani vedenie o dva góly, Košice nezaváhali

Brankár Michal Valent, Martin Rýgl a Tomáš MatoušekBrankár Michal Valent, Martin Rýgl a Tomáš Matoušek Zdroj: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN - Líder hokejovej Tipsport Ligy z Košíc doma v stredajšom zápase 35. kola zdolal Detvu 2:0. Poprad vyhral v Budapešti 3:1, Žilina doma pokorila Miškovec 5:3. V drese žilinčanov dosiahol významný míľnik v kariére útočník Lukáš Hvila, ktorý odohral 900. zápas v slovenskej najvyššej súťaži. Majster z Banskej Bystrice prehral v Trenčíne 3:4.

Banská Bystrica v Trenčíne neuspela

Hokejisti Dukly Trenčín získali doma v súboji s majstrovskou Banskou Bystricou v repríze vlaňajšieho finále tri body za víťazstvo 4:3 v stredajšom zápase 35. kola Tipsport ligy.
Banskobystričania viedli v 23. min už 2:0, lenže ešte do konca prostrednej časti hry "vojaci" duel otočili vo svoj prospech. Martin Rýgl skóroval 57 sekúnd pred prestávkou na 3:2. V záverečnej tretine strelili ešte obe družstvá po góle, čo nič nezmenilo no triumfe vicemajstrovského Trenčína. Za zdolaný tím sa presadil aj kanadský hokejista Levko Koper, ktorý podpísal zmluvu s "baranmi" iba niekoľko hodín pred zápasom. Banská Bystrica nebodovala v treťom z ostatných piatich duelov a na tretej priečke tabuľky má už štvorbodovú stratu na vedúce Košice.

Gólové oslavy hokejistov Dukly Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/Tomáš Somr

HK Dukla Trenčín - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:3 (0:1, 2:2, 1:1)
Góly: 26. Luhový (Holenda, Radivojevič), 30. Sojčík (Krejči, Radivojevič), 40. Rýgl (Radivojevič, Sojčík), 47. Gula (Dlouhý, O. Mikula) - 15. Bartánus (J. Sýkora), 23. J. Sýkora (K. Sloboda, M. Bartánus), 55. Koper (K. Sloboda)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Babic - Synek, Muzsik , 4824 divákov

Trenčín: M. Valent - Krejči, T. Bokroš, Holenda, Rýgl, Frühauf, Gula, Luža - M. Hecl, Sojčík, Radivojevič - Bartovič, J. Švec, T. Varga - O. Mikula, Dlouhý, D. Hudec - Jakubec, J. Pardavý ml., Špankovič - Luhový

Banská Bystrica: S. Baroš - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - J. Sýkora, Zigo, M. Bartánus - Matoušek, Češík, Kabáč - Gabor, R. Varga, Koper - T. Török

Posledná Žilina si poradila s maďarským súperom

Hráči poslednej Žiliny sa ešte nevzdávajú snahy o postup do play-off hokejovej Tipsport ligy, Miškovec zdolali 5:3 v stredajšom stretnutí 35. kola. Domáci si utvorili náskok v úvodnej tretine, keď Matej Síkela skóroval v presilovke v 14. min bol stav už 3:0. Maďarský tím sa dotiahol dvakrát na rozdiel jediného gólu, keď premenil dve presilové hry, ale žlto-zelení si postrážili závere stretnutia. Skóre uzavrel gólom minútu a 34 sekúnd pred koncom Rudolf Huna.

MsHK Doxxbet Žilina - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 9. Žilin (Barta, Dubeň), 11. Balej (Piegl, Hvila), 14. Síkela (Žilin, Piegl), 31. Barta (Podešva, Beránek), 59. Rudolf Huna (Húževka, Jenčík) - 19. D. Kiss (Góz, Ritó), 24. Loiseau (Magosi, N. Crawford), 58. Kulmala (Vas)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Adamec - Rojík, Gegáň , 884 divákov

Žilina: Mikoláš - M. Hudec, Kučný, Žilin, Piegl, Bagin, Dubeň, Hrazdíra, Mendrej - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Barta, Podešva, Balej - Beránek, Surovka, Hvila - J. Milý, D. Rehák, Síkela

Miškovec: Adorján - D. Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó, Hajós, Ritó

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: „Vyšla nám úvodná tretina, v ktorej sme boli lepší a podarilo sa nám streliť aj góly. Súper potom vyrovnal hru, dostával sa aj do šancí a prečíslení, ale vždy sme vedeli odpovedať gólom. Nakoniec sa nám podarilo doviezť zápas do víťazného konca. Ceníme si body a výhru. Dvíhame hlavu, pozeráme sa dopredu a veríme, že sa dostaneme v tabuľke na priečky, po ktorých túžime. Ďakujem tímu za obetavý výkon.“

Hunor Strenk, asistent trénera Miškovca: „Mali sme veľmi zlú prvú tretinu, ale musíme uznať aj kvality súpera, ktorý hral dobre. Zdvihli sme sa v ďalších dvoch tretinách, mali sme viacero šancí, ale akonáhle domáci viedli, dobre bránili a bolo ťažké presadiť sa proti nim. Gratulujem súperovi k výhre, ale oceňujem aj prístup našich chlapcov, ktorí sa vrátili do zápasu. Dnes bola však Žilina lepšia.“

Košice s Detvou nezaváhali a udržali post lídra

Pred solídnou návštevou vyše štyroch tisícok divákov dosiahli hokejisti Košíc tesné víťazstvo 2:0 nad Detvou v rámci 35. kola Tipsport ligy. V úvodnej tretine otvoril skóre Jakub Suja. V závere ešte vo vlastnom oslabení skóroval do prázdnej bránky veterán Ladislav Nagy. Košice vedú ligu so 76 bodmi. Detva má na konte 40 bodov a je desiata.

HC Košice - HC 07 Detva 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 14. Suja (Netík, Marcel Haščák), 60. L. Nagy
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Juhász - Gajan, Vincze, 4158 divákov

Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Pulli, Pretnar, Michalčin, Čížek, J. Cibák - L. Nagy, Brophey, Kafka - Marcel Haščák, Suja, Netík - P. Lušňák, Galamboš, Spilar - Hričina, Vrábeľ, Žitný - Klíma

Detva: Zalivin - Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, M. Šimon, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, M. Šimon - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Hodgson, R. Gašpar, Matúš Chovan - J. Tibenský, P. Valent, M. Surový

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Úvodná tretina bola z našej strany dobrá, vytvárali sme si tlak v útočnom pásme. Z toho padol napokon rozhodujúci gól zápasu. Dôležité bolo, že sme v tretej časti ustáli tri presilovky súpera. Ďakujem chlapcom za víťazstvo a tri body."

Josef Turek, tréner HC '07 Detva: "Odohrali sme dobrú prvú tretinu, je vždy dôležité ju ustáť. Dostali sme v nej jeden gól z dorážky, no boli sme v hre o body. V tretej časti sme mali šance na vyrovnanie, ale možnosti mal aj súper, vtedy nás podržal brankár Zalivin. Pri powerplay sme mali dve strely mimo bránky, škoda, mohlo to vyzerať inak."

Nové Zámky víťazom drámy pod Zoborom

Stredajší duel regionálnych rivalov sa v Nitre skončil v prospech Nových Zámkov 4:3 po predĺžení v rámci 35. kola hokejovej Tipsport ligy. Zápas sa rozbiehal pomaly, skóre otvoril až 24 sekúnd po začiatku druhej časti hry v presilovke útočník Nitry Juraj Majdan. Napokon padlo v riadnom hracom čase až šesť gólov, 18 sekúnd pred treťou sirénou poslal duel do predĺženia Nitran Judd Blackwater. Z víťazstva sa aj tak tešili hostia, hrdinom sa stal v druhej minúte predĺženia Eduard Šimun. Novozámčania zvíťazili v treťom stretnutí po sebe a držia si šiestu priečku o dva body pred Trenčínom.

HK Nitra - MHC Mikron Nové Zámky 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 21. Majdan (McCormack, Lantoši), 47. Buček (Bortňák), 60. Blackwater (Majdan, Lantoši) - 26. M. Henderson (T. Pospíšil), 31. M. Novák (T. Pospíšil), 48. T. Pospíšil, 62. Šimun (Zaťko)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Jonák - Výleta, Tvrdoň, 3479 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Korím - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - Hrušík, Bortňák, Buček - Minárik, Šiška, Čaládi - Pätoprstý

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, A. Hatala - Rogoň, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Šimun, Nejezchleb - M. Henderson, B. Fábry, T. Pospíšil

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Na to, že sme sa pred zápasom s kolegami z Nových Zámkov zdravili a tak hovorili, že dnes ani hrať nechceli, odohrali výborný zápas. Náš najväčší problém bol Košarišťan, ktorý odchytal dobrý zápas. Potvrdzuje to dlhodobo a teraz to znovu dokázal. Dokáže tím Nových Zámkov vždy podržať. Ja som vždy videl tribúnu za ich bránou, keď už všetci pomaly zdvíhali ruky. Boli to všetky situácie, ktoré za normálnych okolností volajú po góle. To bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sme tento zápas nezvládli za tri body."

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Videli sme zaujímavý a dramatický zápas vo vynikajúcej atmosfére, ako to je v Nitre zvykom. Chcel by som poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí prišli v hojnom počte a celý čas nás podporovali. Škoda, že sa nám nepodarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov za stavu 2:1 a 3:2. Mohli sme v pohode dohrať zápas. Pred koncom sme nakoniec dostali gól. Myslím si, že dva body, ktoré si odnášame sú super, z čoho sa teším. K veľa veciam sa nemôžem a nebudem vyjadrovať. Som veľmi nahnevaný na to. Tešíme sa na ďalší zápas.“

Poprad po výhre v Budapešti poskočil na druhú priečku

Hokejisti Popradu uspeli v Budapešti 3:1 v stredajšom zápase 35. kola Tipsport ligy a poskočili už na druhú priečku v tabuľke. Skóre otvoril v 28. min skúsený center Radomír Heizer, už o dve minúty neskôr zvýšil vedenie Popradu Lukáš Paukovček. Hostí poslal do vedenia o tri góly v 43. min Peter Lichanec. Jediný gól domácich strelil v závere Brance Orbán. Poprad zaostáva za vedúcimi Košicami o dva body.

MAC Budapešť (Maď.) - HK Poprad 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly 56. B. Orbán (C. Langkow, Macaulay) - 28. Heizer, 30. L. Paukovček (Lichanec, Petran), 43. Lichnanec
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Lokšík - M. Smrek, Jobbágy, 700 divákov

Budapešť: Bálizs - Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Vokla, Burt, Negrin, Garát - Bodó, C. Langkow, B. Orbán - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Pápa, B. Majoross, Szabad - Szigeti

Poprad: Vošvrda - Erving, Petran, Ťavoda, K. Karalahti, Česánek, Š. Fabian, Brincko - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Takáč, Zagrapan, Abdul - Lichanec, L. Paukovček, Belluš - R. Svitana, Heizer, P. Koyš

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HC '05 iClinic Banská Bystrica