VIDEO Marek Hamšík proti Interu nedohral ani polčas: Dôvod striedania špecifikoval o pár hodín

Marek Hamšík Marek Hamšík Zdroj: SITA/AP/Simone Arveda

MILÁNO - Duel dvoch slovenských futbalových reprezentantov, Milana Škriniara a Mareka Hamšíka, v rámci stredajšieho zápasu 18. kola talianskej Serie A 2018/2019 medzi Interom Miláno a SSC Neapol trval iba približne dvadsať minút. Druhý menovaný musel odstúpiť z hry v 24. min pre problémy so stehenným svalom.

Osudným sa mu stal súboj so španielskym stredopoliarom "nerazurri" Borjom Valerom. "Pichlo ma v zadnom stehennom svale," uviedol Hamšík prostredníctvom svojej oficiálnej stránky. Podľa talianskych zdrojov Hamšík pravdepodobne vynechá sobotňajší domáci ligový duel Neapola proti Bologni a počas nastávajúcej súťažnej prestávky si dolieči zranenie.

Neapol napokon na milánskom San Sire prehral 0:1, keď až v nadstavenom čase skóroval 21-ročný argentínsky talent Lautaro Martínez. Hostia dohrávali s deviatimi hráčmi - najskôr išiel predčasne "pod sprchy" v 81. min senegalský stopér Kalidou Koulibaly a v posledných sekundách zápasu aj krídelník Lorenzo Insigne.

"Partenopei" nevyužili zaváhanie lídra Juventusu Turín, ktorý v závere popoludňajšieho zápasu gólom Cristiana Ronalda zachránil bod na ihrisku Atalanty Bergamo (2:2). "Stará dáma" tak zvýšila svoj náskok pred druhým Neapolom na deväť bodov, tretí Inter sa priblížil k stredajšiemu súperovi na rozdiel piatich.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol Inter Miláno