Modrič s ďalším prestížnym individuálnym ocenením: Je to pre mňa veľká česť, veľmi si to cením!

Luka Modrič
Luka Modrič

ZÁHREB - Futbalista Luka Modrič sa stal prvýkrát chorvátskym Športovcom roka. Kapitán vicemajstrov sveta má za sebou najúspešnejšiu sezónu v kariére. Na šampionáte v Rusku ho vyhlásili za najlepšieho hráča turnaja, začiatkom decembra získal Zlatú loptu francúzskeho magazínu France Football a ukončil desaťročnú hegemóniu Cristiana Ronalda s Lionelom Messim.

Zároveň ho zvolili za najlepšieho športovca na Balkánskom polostrove. Na druhom a treťom mieste skončili tenisti Srb Novak Djokovič a Rumunka Simona Halepová. Anketu organizuje Bulharská tlačová agentúra BTA.

Modrič v tomto roku vyhral aj individuálnu cenu pre najlepšieho hráča roka podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Modričovi sa darilo aj na klubovej úrovni. S Realom Madrid vyhral tretíkrát za sebou Ligu majstrov i MS klubov. "Je to pre mňa veľká česť byť najlepší športovec Chorvátska, veľmi si to cením," povedal Modrič po prevzatí ocenenia na slávnostnom galavečere v Záhrebe. Za najlepšiu chorvátsku športovkyňu roka vyhlásili atlétku Sandru Perkovičovú - dvojnásobnú olympijskú šampiónku v hode diskom. Informovala o tom agentúra DPA.


Tagy: Real Madrid Luka Modrič Chorvátsko

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Claude Paris

DISKUSIA