VIDEO Juventus musel v Bergame spasiť až striedajúci Ronaldo: Vedeli sme, že nás čaká tvrdý oriešok

Striedajúci žolík Cristiano Ronaldo strieľa vyrovnávajúci gól JuventusuStriedajúci žolík Cristiano Ronaldo strieľa vyrovnávajúci gól Juventusu Zdroj: SITA/AP - Paolo Magni

TURÍN - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo bol hrdinom Juventusu Turín v stredajšom zápase talianskej Serie A na pôde Atalanty Bergamo (2:2). Z lavičky náhradníkov prišiel na ihrisko v 65. minúte za stavu 2:1 pre domácich a stačilo mu trinásť minút, aby vyrovnal.

Domácich ťahal efektívny Duván Zapata, ktorý v 24. minúte vyrovnal a po zmene strán dostal Atalantu do vedenia. Juventus hral takmer celý druhý polčas bez vylúčeného Rodriga Bentancura. "V prvom dejstve sme hrali dobre, ale súper vyrovnal z jedinej šance. Po červenej karte sme vedeli, že na nás čaká tvrdý oriešok, ale chlapci sa sústredili a dokonca sme mohli v závere zvíťaziť," povedal turínsky tréner Massimiliano Allegri podľa agentúry DPA.

Juventus je polovici sezóny jediné nezdolané mužstvo v Serie A, z osemnástich duelov uspel šestnásťkrát. Náskok na čele tabuľky pred SSC Neapol zvýšil na deväť bodov, najväčší rival v boji o taliansky titul podľahol na pôde Interu Miláno 0:1.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín Atalanta Bergamo Massimilano Allegri