Trnava chystá mimoriadne emotívnu rozlúčku: Spartak dá posledné zbohom legendárnemu Adamcovi

Jozef Adamec
Jozef Adamec

TRNAVA - Posledná rozlúčka so zosnulým druhým najlepším slovenským futbalistom storočia Jozefom Adamcom bude v piatok 4. januára o 15.00 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Adamec zomrel v pondelok v trnavskej nemocnici vo veku 76 rokov.

Smútočný obrad bude prístupný širokej verejnosti. Celebrovať ho bude rímskokatolícky arcibiskup Trnavskej arcidiecézy Mons. Ján Orosch. Rakva s telesnými pozostatkami Jozefa Adamca bude na ploche štadióna pod priestormi V.I.P. od 14.00 h. Od tohto času do začiatku poslednej rozlúčky bude možné si prísť uctiť legendárneho futbalistu na pietne miesto, kde bude možné položiť kvetinové dary.


Vstup pre hostí a fanúšikov bude od pešej zóny cez vchod pre sanitky, po umelom trávniku do stredu ihrisku a cez bránky na tribúnu. Pre verejnosť bude otvorená východná tribúna (sektory 7 a 8, biznis zóna a sektory 9 a 10 - v prípade naplnenia sa budú otvárať operatívne ďalšie priestory, informovať a organizovať fanúšikov bude prítomná SBS). V.I.P. priestory priamo v strede, nad východom hráčov na plochu, budú určené pre najbližšiu rodinu, hostí, klub, bývalých a súčasných futbalistov.

V úvode poslednej rozlúčky budú smútočné prejavy hostí. Po obľúbených skladbách bude cirkevný obrad a na záver skladba Il Silenzio, počas ktorej za sprievodu súčasných, bývalých futbalistov a hostí opustí rakva s Jozefom Adamcom trnavský štadión. Smútočnú scénu dotvorí veľká fotografia zosnulej legendy, dres s číslom 10, mládežnícki hráči Spartaka s vlajkami a dokrútky na veľkoplošných obrazovkách. Informoval klubový web FC Spartak.


Tagy: Spartak Trnava Jozef Adamec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jakub Kotian

DISKUSIA