Líder tabuľky s tromi silnými posilami: Všetci hrali KHL, majú byť ťahúňmi!

Jevgenij Kurbatov, Vladislav Bojko a Nikita Dvurečenskij
Jevgenij Kurbatov, Vladislav Bojko a Nikita Dvurečenskij

MICHALOVCE - Líder druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže St. Nicolaus 1. ligy z Michaloviec predstavil tri nové posily. Káder Zemplínčanov vystužili ruský obranca Jevgenij Kurbatov a jeho krajania, útočníci Vladislav Bojko a Nikita Dvurečenskij. Všetci traja spomenutí hráči majú skúsenosti s účinkovaním v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) a nastúpia už vo štvrtkovom domácom dueli proti HC Prešov so začiatkom o 17.30 h. Informáciu priniesol oficiálny klubový web HK Dukla Ingema Michalovce.

"Vybrali sme si jedného obrancu a dvoch útočníkov. Podľa toho, čo sme si o nich zistili, by mali byť pre nás platnými hráčmi. Dlhšie neboli na ľade, preto potrebujú čas na adaptáciu. Čím skôr ich zapracujeme do mužstva, tým lepšie. Očakávame, že budú lídrami tímu a zhostia sa svojich úloh. Stále sme nepovedali posledné slovo na hráčskom trhu. Uvidíme, kto sa tam ešte vyskytne. Mali sme záujem aj o Slovákov, ale väčšinou sú viazaní zmluvami a je ťažké zrealizovať transfer. Ak sa objaví na trhu nejaké zaujímavé meno, porozmýšľame o ňom,“ povedal hlavný tréner Michaloviec Miroslav Chudý.

Najskúsenejším z novej trojice angažovaných hráčov je 30-ročný bek Kurbatov, ktorý v minulej sezóne nastupoval za Torpedo Nižnij Novgorod a celkovo v KHL odohral viac ako 250 duelov. O tri roky mladší krídelník Dvurečenskij má vo svojej zbierke zlato z MS do 20 rokov a striebro z MS do 18 rokov. V KHL takisto absolvoval viac ako 250 štartov a v aktuálnom ročníku si obliekal dres Viťazu Podoľsk. Najmladší 23-ročný center Bojko debutoval v tejto sezóne v KHL ako hráč Admiralu Vladivostok, ale viac priestoru dostával v nižšej súťaži VHL.


Tagy: Miroslav Chudý HK Dukla Ingema Michalovce Jevgenij Kurbatov Vladislav Bojko Nikita Dvurečenskij

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
hkduklamichalovce.sk

DISKUSIA