Serena Williamsová o novom pravidle vo svete tenisu: Táto skúsenosť mi otvorila oči!

Serena Williamsová
Serena Williamsová

NEW YORK - Ženská tenisová asociácia (WTA) v decembri zaviedla nové pravidlo, podľa ktorého budú môcť hráčky po návrate z materskej dovolenky na kurty využívať špeciálny chránený renking z obdobia pred prerušením kariéry na 12 turnajoch počas troch rokov. Výnimka sa týka aj nasadzovania na veľkých turnajoch v prípade, že hráčka pauzovala minimálne jeden rok. Toto pravidlo prvý raz komentovala aj americká tenistka Serena Williamsová, ktorá po materstve učinila v tomto roku súťažný návrat.

"Myslím si, že je to skvelé. Ani mladé ženy sa teraz nemusia obávať toho, že by mali mať deti až v neskoršom veku. Táto skúsenosť mi otvorila oči, keďže som si tým sama prešla. Neviem, či by som chcela mať deti skôr, ak by toto pravidlo existovalo už dlhšie, teraz sa však ľudia už nemusia pýtať túto otázku," citoval slová 37-ročnej tenistky portál bbc.com.

Aktuálne 16. najlepšia hráčka sveta v singlovom rebríčku WTA musela absolvovať tohtoročný Roland Garros ako nenasadená hráčka. Na najbližšom podujatí veľkej štvorky Australian Open v Melbourne bude medzi nasadenými.


Tagy: Serena Williamsová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA