VIDEO Slovenský bojovník to dokázal: Buchinger sa stal šampiónom organizácie XFN

Ivan Buchinger šampiónom XFN
Ivan Buchinger šampiónom XFN

PRAHA - Slovenský zápasník MMA Ivan Buchinger sa stal šampiónom organizácie XFN v kategórii do 66 kilogramov. V titulovom zápase v pražskej O2 Aréne zdolal Sergeja Grecicha z Litvy predčasne vo 4. kole z 5 vypísaných.

Buchinger bol od začiatku aktívnejší, súpera si držal na dištanc a mal prevahu na zemi i v postoji. Litovčanovi v druhom kole vyšiel úder, po ktorom Slovák utrpel krvavé zranenie. To ho však nijakým spôsobom nelimitovalo a v treťom kole opäť dominoval. Súpera dostával pod tlak najmä kopmi, po ktorých zostal Grecicho niekoľkokrát evidentne otrasený. Štvrté kolo bolo vyrovnanejšie, ale aj to mal Buchinger pod kontrolou. Pred jeho koncom nasadil súperovi škrtenie tzv. anakondu a stal sa novým šampiónom. "Pripravoval som sa normálne, vedel som, že súper je dobrý na zemi. Mal som plán ukončiť to z postoja, ale keby to nevyšlo, tak na zemi. Skúsil som to a vyšlo to," povedal Buchinger po zápase.

Galavečer XFN 15 mal slovenské obsadenie aj v ďalších zápasoch. Miroslav Štrbák bojoval o víťazstvo s Francúzom Yliesom Djirounom. Slovenský zápasník dostal hneď v úvodných sekundách tvrdú ranu, ale otriasol sa a o víťazovi sa rozhodovalo po troch kolách. Francúz vyhral na body 3:0.

Veľkú pozornosť pútal aj súboj českého veterána organizácie UFC Karlosa Vémolu s Brazílčanom Flaviom Rodrigom Magonom. Vémola sľuboval ukončiť zápas už v prvom kole a sľub aj dodržal. Od úvodu mal nad Magonom prevahu, zápas vyhral po tvrdých úderoch technickým KO.
      


Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - Ivan

DISKUSIA