VIDEO Juventus sa triasol o výsledok až do konca, Higuaín vykúpil utrápené Miláno

Cristiano Ronaldo a Paulo Dybala oslavujú gól JuventusuCristiano Ronaldo a Paulo Dybala oslavujú gól Juventusu Zdroj: SITA/AP - Alessandro De Marco

TURÍN - Futbalisti talianskeho klubu Juventus Turín zvíťazili nad hráčmi Sampdorie Janov 2:1 v sobotňajšom stretnutí 19. kola tamojšej najvyššej súťaže Serie A 2018/2019. Dvomi gólmi o triumfe "starej dámy" rozhodol Portugalčan Cristiano Ronaldo, ktorý strelil svoj 48, resp. 49 gól v kalendárnom roku 2018.

Tridsaťtriročný rodák z Madeiry otvoril skóre duelu v 2. min a po vyrovnávajúcom góle od Fabia Quagliarellu z pokutového kopu strelil v 65. min víťazný gól, taktiež strelou z "bieleho bodu". Sampdoria vyrovnala v nadstavenom čase druhého polčasu na 2:2, gól Riccarda Saponaru však rozhodca neuznal s pomocou systému VAR.

Fiorentina uhrala na pôde FC Janov bezgólovú remízu. Slovenský obranca "fialiek" Dávid Hancko presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Atalanta zdolala domáce Sassuolo 6:2. Hetrikom sa na triumfe klubu z Bergama podieľal útočník Josip Iličič. Slovinec pritom prišiel na ihrisko až v 62. min ako striedajúci hráč. Presadil sa v 74., 87. min a v nadstavenom čase II. polčasu.

Juventus Turín - Sampdoria Janov 2:1 (1:1)
Góly: 2. a 65. C. Ronaldo (druhý z pok. kopu) - 33. Quagliarella (z pok. kopu)

FC Janov - Fiorentina 0:0
Dávid Hancko (Fiorentina) sedel na lavičke náhradníkov

Chievo Verona - Frosinone 1:0 (0:0)
Gól: 76. Giaccherini, ČK: 58. Capuano (Frosinone)

Lazio Rím - FC Turín 1:1 (0:1)
Góly: 62. Milinkovič-Savič - 45.+ Belotti (z pok. kopu), ČK: 86. Marušič - 90. Meité

Parma - AS Rím 0:2 (0:0)
Góly: 58. Cristante, 75. Cengiz Ünder

Sassuolo - Atalanta 2:6 (0:2)
Góly: 51. a 57. Duncan - 74., 87. a 90.+ Iličič, 19. D. Zapata, 42. A. Gómez, 54. G. Mancini

Udinese - Cagliari 2:0 (1:0)
Góly: 39. Pussetto, 57. Behrani, ČK: 79. Mandragora - 51. Ceppitelli

AC Miláno - S.P.A.L. 2013 2:1 (1:1)
Góly: 16. Castillejo - 54. Higuain - 13. Petagna, ČK: 89. Suso (AC)

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín Sampdoria Janov