NEHODA Schumachera má presne päť rokov: Spoveď záchranára, k ničomu nemuselo prísť!

Michael Schumacher
Michael Schumacher

KERPEN - Dnes uplynulo presne päť rokov od hroznej nehody, ktorá navždy poznačila a zmenila život najlepšieho pretekára histórie F1 Michaela Schumachera. Sedemnásobný šampión havaroval počas lyžovačky vo francúzskych Alpách a odvtedy leží v umelom spánku. Po prvýkrát od nešťastnej udalosti prehovoril záchranár, ktorý Schumimu pomáhal na mieste nehody. Záchranár tvrdí, že všetkom sa dalo predísť a k žiadnemu nešťastiu nemuselo vôbec prísť.

Budúci týždeň, presne 3. januára 2019 bude mať Michael Schumacher 50 rokov. Fanúšikovia by si priali, aby sa dovtedy objavila aspoň nejaká pozitívna informácia. Faktom zostáva, že vhľadom na stav bývalého pretekára je nepravdepodobné, že by sa niečo zmenilo. Už päť rokov je prakticky všetko rovnaké. 

Spoveď Stephana Bozona, vtedajšieho veliteľa záchranárov, sa môžeme vrátiť späť o päť rokov. "Stále mám na pamäti, ako mali záchranári veľký problém vzhľadom na to, kde ku všetkému prišlo," povedal Bozon. 

Vo chvíli, keď sa helikoptéra blížila na miesto nehody, jej posádka si bola vedomá, že letí k vážnemu prípadu. "V inom prípade by sme helikoptéru ani nepoužili. Videl som ten kameň, do ktorého Schumacher naletel a rozštepil si oň prilbu." Bozon má strašné obrázky stále pred očami a len tak ľahko ich z pamäte nevymaže. 

Nehode sa podľa neho dalo zabrániť. "Chvíľu predtým len trochu snežilo. Sneh ľahučko pokryl skalu, na ktorú Schumacher narazil. To viedlo k pádu. Cez tenkú vrstvu snehu tú skalu jednoducho nevidel. Keby nasnežilo viac, skalu by prešiel a nič by sa nemuselo stať," dodal francúzsky záchranár. 


Tagy: Michael Schumacher

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA