VIDEO Velikán Federer vletel do sezóny ako víchor: Švajčiarsko vygumovalo Britov

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA/AP - Trevor Collens

PERTH - Obhajcovia titulu zo Švajčiarska Belinda Bencicová a Roger Federer triumfovali 3:0 nad Britmi Katie Boulterovou a Cameronom Norriem v nedeľňajšom stretnutí v B-skupine na tenisovom Hopmanovom pohári dvojčlenných miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe. Na tvrdom povrchu v hale Perth Arena bolo rozhodnuté už po dvojhrách. Ako prvý uspel Federer, keď zvíťazil nad Norriem hladko 6:1, 6:1. Bencicovej stačili rovnako dva sety na víťazstvo 6:2, 7:6 (0) nad Boulterovou. Ani vo štvorhre hranej spôsobom Fast 4 nenašli Briti víťazný recept na švajčiarske duo a podľahli mu 3:4 (4), 1:4.

Na úvod nedeľňajšieho programu zvíťazili v A-skupine nemeckí tenisti Alexander Zverev a Angelique Kerberová nad Španielmi Davidom Ferrerom a Garbine Muguruzovou-Blancovou 3:0. Najskôr Zverev zdolal Ferrera po tuhom boji 6:4, 4:6, 7:6 (0). Následne v súboji bývalých svetových jednotiek uspela Kerberová, keď triumfovala nad Muguruzovou-Blancovou 6:2, 3:6, 6:3. V záverečnej štvorhre uspeli rovnako Nemci výsledkom 4:2, 4:3 (3).

V pondelok na Silvestra je na programe iba jeden duel. V B-skupine nastúpia o 3.00 h SEČ Američania so Serenou Williamsovou proti Grékom.

Na Hopman Cupe štartuje osem tímov na pozvanie, do finále postúpia víťazi skupín. Zatiaľ naposledy sa z triumfu tešila švajčiarska dvojica Belinda Bencicová a Roger Federer. Pre 20-násobného grandslamového víťaza Federera to bol celkovo druhý triumf na tomto prestížnom podujatí. V roku 2001 zvíťazil po boku krajanky Martiny Hingisovej.

Slováci zatiaľ naposledy hrali v roku 2009 - vtedy ešte v Burswood Dome ako predchodcovi dnešnej Perth Areny (od ročníka 2013) - a Dominika Cibulková s Dominikom Hrbatým získali trofej. Nadviazali tým na sezóny 1998 (Karina Habšudová, Karol Kučera) a 2005 (Daniela Hantuchová, Dominik Hrbatý). Už na premiérovej edícii v roku 1989 sa s Češkou Helenou Sukovou pre Česko-slovensko presadil Miloslav Mečíř.

A-skupina:

NEMECKO - ŠPANIELSKO 3:0
Alexander Zverev - David Ferrer 6:4, 4:6, 7:6 (0)

 

 

Angelique Kerberová - Garbine Muguruzová-Blancová 6:2, 3:6, 6:3

 

 

Alexander Zverev, Angelique Kerberová - David Ferrer, Garbine Muguruzová-Blancová 4:2, 4:3 (3)

 

B-skupina:

ŠVAJČIARSKO - VEĽKÁ BRITÁNIA 3:0
Roger Federer - Cameron Norrie 6:1, 6:1

Belinda Bencicová - Katie Boulterová 6:2, 7:6 (0)

Roger Federer, Belinda Bencicová - Cameron Norrie, Katie Boulterová 4:3 (4), 4:1

Viac o téme: Nemecko Španielsko Hopman Cup
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Trevor Collens
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články