Dvadsaťjednotku v Turecku preveria kvalitní súperi: Nebudeme ladiť iba výkonnosť

Na snímke tréner futbalovej reprezentácie SR do 21 rokov Adrián Guľa
Na snímke tréner futbalovej reprezentácie SR do 21 rokov Adrián Guľa

BRATISLAVA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov absolvujú v januári tréningový kemp v Turecku. Počas neho odohrajú v "krajine polmesiaca" aj dve prípravné stretnutia - v piatok 11. 1. s juniorským tímom Fenerbahce Istanbul a o štyri dni neskôr v utorok 15. 1. nastúpia proti hráčom Uzbekistanu do 23 rokov.

"V Turecku sú solídne tréningové a zápasové možnosti. Nebude to iba o dueloch, my potrebujeme urobiť aj niekoľko testovacích vecí," uviedol kouč tímu SR "21" Adrián Guľa pre oficiálnu internetovú stránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a pokračoval: "Overíme si nie iba zápasovú záťaž v medzinárodnej konfrontácii, čo bude kľúčové, ale dôležitosť prikladáme aj tréningovým jednotkám. Pozrieme sa na to, ako pracovali hráči počas decembra, ako sú motivovaní, pretože kľúč k úspechu v kvalifikácii bude aj obrovská túžba."

Kormidelník slovenskej futbalovej "dvadsaťjednotky" prezradil, čo bude náplňou jednotlivých jednotiek v rámci tréningového kempu. "Hráč by mal byť v záťaži, čo očakávajú od nás aj kluby. Nebudeme ladiť iba výkonnosť, ale zameriame sa aj na taktickú hru v určitých priestoroch, ktorá by nám mala dopomôcť v blízkej budúcnosti. Tí, ktorí nenastúpia na jeden zápas, budú mať kondičný tréning, aby boli dobre naladení a aby sa do klubov vrátili dobre pripravení na ich prípravné obdobie. Hrať s klubom z tureckej ligy, ktorý nastúpi s futbalistami s ročníkom narodenia 1997 až 1998 a proti Uzbekistanu je solídna konfrontácia na január. Som rád, že nastúpime proti týmto kvalitným súperom," poznamenal Guľa a doplnil: "Verím v úspešný kemp a v to, že chalani naberú ešte väčšie sebavedomie a spravia ešte silnejší tímový duch. Ten tiež bude v kvalifikácii podstatný. Jedným z cieľov je posunúť aj hernú zložku tímu."

Po novembrovom zraze hráči dostali úlohy aj domov. "Spravili sme jednoduché testy, aby mohli chalani na sebe pracovať. Ide o individuálne zaťaženia - fyzické aj kompenzačné. Bola to záležitosť našich fyzioterapeutov a kondičného trénera. To sa dá ľahko preveriť, lebo pre nás je podstatné, aby aj v kluboch boli zdraví a fit. Ľahký test sme mali aj na ploche s pomocou GPS zariadení," vysvetlil 43-ročný rodák z Novák Adrián Guľa.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na januárový prípravný kemp v Turecku:

Brankári: Adrián Slančík (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Frederik Valach (FC Petržalka), Samuel Petráš (MŠK Žilina)

Obrancovia: Dominik Špiriak (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Kristián Vallo (MŠK Žilina), Martin Šulek (AS Trenčín), Matej Oravec (FC Spartak Trnava), Martin Bednár (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Denis Petro (MFK Zemplín Michalovce), Alexander Mojžiš (FK Železiarne Podbrezová), Samuel Kozlovský (FC Petržalka)

Stredopoliari: Peter Pokorný (FC Liefering/Rak.), Péter Varga (Gyirmót SE/Maď.), Filip Blažek (Bröndby IF/Dán.), Christián Herc (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Denis Baumgartner (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Dominik Guláš (FC Nitra), Michal Tomič (MŠK Žilina), Marián Chobot (FC Nitra), Matúš Kmeť (MFK Ružomberok)

Útočníci: Róbert Boženík (MŠK Žilina), Marek Fábry (FC Nitra), Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava)

Náhradníci:
Dávid Šípoš (FC Nitra), Branislav Sluka (MŠK Žilina), Matej Madleňák (MFK Ružomberok), Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce), Vladimír Majdán (MŠK Žilina), Jakub Kadák (AS Trenčín), Martin Mášik (MFK Skalica), Šimon Štefanec (U.S. Arezzo/Tal.), Dávid Ďuriš (MŠK Žilina), Milan Kvocera (AS Trenčín), Jozef Pastorek (Aston Villa/Angl.), Marek Bobček (MFK Ružomberok), Ladislav Almási (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Roland Gerebenits (MŠK Žilina), Rastislav Kružliak (MFK Ružomberok)

Realizačný tím:
Tréner: Adrián Guľa
Asistent trénera: Marián Zimen
Tréner brankárov: Pavel Kamesch
Kondičný tréner: Martin Kojnok
Videoanalytik: Ladislav Kubalík
Lekár: František Rigo
Fyzioterapeut: Otto Szabó
Masér: Jozef Štieber
Kustódi: Michal Beseda, Peter Paulický
Hlavný vedúci: Karol Belaník
Technický vedúci: Martin Hrnčír


Tagy: Adrián Guľa Slovensko U21

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA