Pogba si pochvaľuje prácu pod Solskjaerom: Vraciame sa späť, ale pred nami je ešte dlhá cesta

Paul Pogba oslavuje strelený gól
Paul Pogba oslavuje strelený gól

MANCHESTER - Nórsky tréner Ole Gunnar Solskjaer, ktorý do konca aktuálnej sezóny 2018/2019 dočasne povedie futbalistov anglického Manchestru United, zvíťazil aj v treťom vystúpení od nástupu do tejto funkcie. "Červení diabli" triumfovali v nedeľňajšom stretnutí 20. kola Premier League nad Bournemouthom 4:1 a nadviazali tak na predchádzajúce dva zápasy pod vedením tohto 45-ročného rodáka z Kristiansundu - proti Huddersfieldu (3:1) a v Cardiffe (5:1).

United sú v ligovej tabuľke naďalej na 6. pozícii (35 bodov, pozn.), od štvrtého miesta ich momentálne delí osem bodov. Od príchodu Solskjaera majú úctyhodný priemer štyroch strelených gólov na zápas, kouč však tvrdí, že sa nesústredí iba na útočenie. "Všetci si myslia, že vyhľadávam útočné poňatie hry. Avšak, základ všetkého je dobrá obrana. Ak si udržíte čisté konto, máte vyššie šance vyhrať zápas. V ostatných dňoch sme absolvovali veľmi kvalitné tréningy. Tempo aj nasadenie v nich boli naozaj dobré, ale budeme sa zlepšovať a snažíme sa pracovať na tom, aby sme v stretnutiach nedostávali góly," poznamenal podľa BBC Sport Solskjaer, ktorého zverenci inkasovali v každom dueli jedenkrát.

Mnohých fanúšikov manchesterského mužstva potešila v ostatných zápasoch väčšia ľahkosť s loptou na kopačkách aj živelnejšia hra v ofenzíve. Pod novým koučom akoby ožil aj francúzsky majster sveta Paul Pogba. Niekdajší najdrahší hráč planéty mal od nástupu Solskjaera prsty v šiestich z 12 gólov United - štyri sám strelil a na dva prihral. Predtým pod vedením Josého Mourinha potreboval na štyri zásahy až 20 zápasov.

"Potrebovali sme zvíťaziť, podali sme skvelý výkon. Vraciame sa späť, ale pred nami je ešte dlhá cesta. Každopádne, zakončiť rok takýmto spôsobom je krásne," povedal Pogba pri mikrofóne televíznej stanice Sky Sports. Na otázku, aký je rozdiel hrať pod vedením Oleho Gunnara Solskjaera, odvetil: "Sme Manchester United a mali by sme byť v lige vyššie. Je to len reakcia hráčov. Z víťazstiev sme mali rovnakú radosť aj vtedy, keď tu bol predchádzajúci tréner. Teraz sa trochu zmenil štýl hry, sme ofenzívnejšie naladení a vytvárame si viac šancí. Takto chceme hrať. Čo sa týka mňa, snažím sa hrať jednoducho a v prospech mužstva."


Tagy: Manchester United Paul Pogba Ole Gunnar Solskjaer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
manutd.com; Video: hoofoot.com

DISKUSIA