VIDEO Oh, my GODLA! Slovenský kúzelník pobláznil celé mesto: Kanaďania boli z neho zúfalí

Víťazné mužstvo KuopiaVíťazné mužstvo Kuopia Zdroj: SITA/AP/Gian Ehrenzeller

DAVOS - Hokejisti fínskej KalPy Kuopio sa stali víťazmi 92. ročníka turnaja o Spenglerov pohár vo švajčiarskom Davose, keď v pondelňajšom finálovom zápase zdolali Kanadu 2:1 po samostatných nájazdoch. V drese účastníka Liigy odchytal celé stretnutie slovenský brankár Denis Godla, ktorý inkasoval jediný gól zo 40 striel a bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojho mužstva.

Skóre vyrovnaného duelu otvoril kanadský útočník Daniel Winnik, ktorý uspel v 46. minúte z dorážky. O šesť minút neskôr bolo vyrovnané, pretože v predbránkovom priestore sa dobre zorientoval Eetu Luostarinen a rozvlnil sieť. Celkového víťaza tradičného podujatia napokon určili až samostatné nájazdy, v ktorých prišiel rozhodujúci presný zásah vo ôsmej sérii z hokejky Jaaka Rissanena.

KalPa Kuopio je prvým fínskom klubom, ktorý získal trofej na najstaršom hokejovom turnaji sveta. Na čele historických tabuliek sú hráči švajčiarskeho Davosu a Kanady s celkovými 15 triumfmi. Výsledok pondelňajšieho finálového zápasu na hokejovom turnaji o Spenglerov pohár vo švajčiarskom Davose:

Kanada - KalPa Kuopio (Fín.) 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 46. Winnik - 52. Luostarinen, rozhodujúci sam. nájazd Rissanen
Denis Godla (KalPa) odchytal celý zápas, kryl 39 zo 40 striel a bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu