Dortmund sa s Chelsea dohodol na letnom prestupe: Hrať v Premier League bolo vždy jeho snom

Mario Götze a Christian Pulisič oslavujú gól Borussie
Mario Götze a Christian Pulisič oslavujú gól Borussie

LONDÝN - Nemecký futbalový klub Borussia Dortmund potvrdil, že sa dohodol s anglickým FC Chelsea na prestupe amerického krídelníka Christiana Pulisica. Líder bundesligovej tabuľky zinkasuje od Londýnčanov 64 miliónov eur. Informáciu priniesol oficiálny facebookový profil "žlto-čiernych".

Dvadsaťročný futbalista s chorvátskymi koreňmi dohrá aktuálnu sezónu v Dortmunde, kde bude hosťovať ako hráč Chelsea. Od začiatku nasledujúceho ročníka 2019/2020 sa pripojí k účastníkovi Premier League. Rodák z Hershey odohral v aktuálnej edícii nemeckej I. bundesligy 2018/2019 dovedna 11 zápasov, v ktorých strelil jeden gól a na ďalšie dva prihral. V piatich dueloch Ligy majstrov pridal jeden presný zásah.

"Hrať v Premier League bolo vždy snom Christiana. V dôsledku toho sme ho nedokázali presvedčiť a rozhodli sme sa prijať lukratívnu ponuku od Chelsea. Christian je perfektný hráč a som si istý, že v nasledujúcich mesiacoch urobí všetko preto, aby pomohol Dortmundu k splneniu vytýčených cieľov," povedal športový riaditeľ Borussie Michael Zorc.


Tagy: Chelsea FC Christian Pulisic

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA