VIDEO Floyd za dve minúty zničil o 21 rokov mladšieho súpera: Najrýchlejšie zarobené milióny!

Floyd Mayweather nedal šancu domácemu kickboxerovi Tenšinovi NasukawoviFloyd Mayweather nedal šancu domácemu kickboxerovi Tenšinovi Nasukawovi Zdroj: SITA/AP/Koji Sasahara

SAITAMA - Floyd Mayweather v pondelňajšej boxerskej exhibícii nedal šancu domácemu kickboxerovi Tenšinovi Nasukawovi. Zápas bol pôvodne vypísaný na tri kolá po tri minúty, ale už legendárny 41-ročný americký šampión ho ukončil v prvej časti po 2 minútach a 19 sekundách. O 21 rokov mladší Nasukawa sa trikrát ocitol na zemi, keď z jeho rohu priletel do ringu uterák. V očiach domáceho kickboxera sa následne objavili slzy.

So silvestrovskou exhibíciou môže byť spokojný najmä Mayweather, ktorý si pripísal na konto deväť miliónov amerických dolárov. "Za deväť minút sparingu v japonskom Tokiu.... Ja tomu hovorím deväťminútová prechádzka. Keby ste boli na mojom mieste, nezobrali by ste to?" pýtal sa ešte pred zápasom na instagrame "Money".

Po súboji nezabudol pripomenúť jeho exhibičný charakter. "Tenšin nemusí vešať hlavu, stále je to veľký šampión. Zostal neporazený. A ja takisto," uviedol Mayweather, ktorý sa v ringu predtým naposledy predstavil v auguste 2017 proti Írovi Conorovi McGregorovi, hviezde zmiešaných bojových umení MMA.

Americký veterán absolvoval medzi profesionálmi 50 duelov a vo všetkých triumfoval, z toho 27-krát KO. Nasukawa má v profiringu medzi kickboxermi stopercentnú bilanciu 28-28 (22 KO).

Viac o téme: Floyd Mayweather Tenšin Nasukawa