Bokroš po debakli s Ruskom: Musím priznať, že sme v tomto zlyhali! Poznačilo to aj chlapcov

Sklamaní slovenskí mladíci po prehre s RuskomSklamaní slovenskí mladíci po prehre s Ruskom Zdroj: SITA/AP/Darryl Dyck

VANCOUVER - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali s ruskými rovesníkmi 3:8 vo štvrťfinále majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie v Kanade. Na ľade vo vancouverskej Rogers Arene bola rozhodujúca prvá tretina, v ktorej hráči "zbornej" nastrieľali až štyri góly a rozhodli o svojom triumfe.

V priebehu piatich minút a dvadsiatich sekúnd sa postupne presadili Grigorij Denisenko, Stepan Starkov, Alexander Alexejev a Nikita Šaškov. Po treťom inkasovanom góle nahradil Samuela Hlavaja v slovenskej bránke Juraj Sklenár, ktorého v druhej tretine dvakrát prekonal ruský kapitán Klim Kostin a raz sa presadil Kirill Slepec. V záverečnej časti hry znížil Martin Fehérváry, ale Rusi odpovedali zásluhou Iľju Morozova. Tesne pred koncom riadneho hracieho času ešte skórovali Miloš Roman s Michalom Ivanom, ktorí len skorigovali nepriaznivé skóre a nezmenil fakt, že Slováci obsadia na turnaji konečné ôsme miesto.

Ernest Bokroš (tréner SR): "V prvom rade musím povedať, že nás táto prehra i výsledok veľmi mrzia. Dva dni sme sa na štvrťfinále pripravovali, žiaľ, začiatok zápasu sme nezachytili. Z prvých šiestich striel sme dostali tri góly, z prvých desiatich štyri. Musím ale priznať, že sme v obrannom pásme po defenzívnej stránke trochu zlyhali, a to veľmi poznačilo jednak chlapcov, tak i našu hru počas celého zápasu. Myslím si, že to poznamenalo aj celkový výkon viacerých hráčov, vinou čoho sme neboli schopní dať kontaktný gól. Druhá tretina sa skončila 0:3, čo už bolo pre nás všetkých veľmi deprimujúce. Stále sme však nabádali chlapcov, aby sme hrali za seba a aspoň poslednú tretinu sme vyhrali 3:1."

Martin Fehérváry (kapitán tímu SR "20" a autor gólu): "Nezačali sme dobre. Urobili sme priveľa chýb v našej obrannej tretine a ak sa to stane proti korčuliarsky skvelému tímu Ruska, potom je to ťažké. Áno, dali sme tri góly v poslednej tretine, ale tak sme mali hrať od začiatku. Mali sme uhrať lepší výsledok, ako dostať osmičku... Snažili sme sa zlepšovať v každom zápase, ale teraz je to také, aké to je."

Michal Ivan (obranca tímu SR "20"): "Myslím si, že o výsledku rozhodla prvá tretina, keď sme nezachytili úvod. Niekedy sme sa zbytočne schovávali v našej obrannej tretine a neboli sme dôrazní pred bránkou ani v rozohrávke. Škoda toho začiatku, pretože ak by sme tam strelili nejaké góly a mali kúsok viac šťastia, mohol sa duel vyvíjať inak. Po inkasovaných góloch však ide psychika nadol. Chceli sme útočiť, ale v druhej tretine sme dostali ďalšie tri góly a už sa to ťažko doháňalo. V druhej prestávke padli aj nejaké tvrdšie slová, ale stále sme chceli hrať. Išli sme do záverečnej tretiny s tým, že im nechceme dať nič zadarmo, pretože hokej sa hrá šesťdesiat minút. Pred šampionátom sme mali vyššie očakávania, ktoré sme nedokázali splniť. Stretli sme sa s kvalitnými súpermi, bolo ťažké sa proti ním presadiť. Škoda, že sa nám nepodarilo zabodovať najmä proti Američanom, možno by nám nejaké víťazstvo proti favoritovi pomohlo aj z hľadiska sebavedomia."

Dmitrij Samorukov (obranca Ruska "20"): "Chceli sme dobre vstúpiť do zápasu a to sa nám aj podarilo. Rýchlo sme strelili niekoľko gólov a uľavilo sa nám. Videli sme, ako predtým prehrali Švédi, preto sme si dali pozor. Treba byť neustále koncentrovaný a hrať dobre, lebo každý môže zvíťaziť. Teraz sa cítíme ako veľká rodina. Stále sa snažíme hrať lepšie a lepšie. Na tento zápas však musíme rýchlo zabudnúť a pripraviť sa na Američanov."

Viac o téme: Rusko Slovensko Ernest Bokroš
  • Zdroj: TASR, SITA