Opúšťa potápajúcu sa loď, no nezatvára si dvere: Verím, že to bude v Trnave lepšie!

Lukáš Greššák
Lukáš Greššák

TRNAVA - Medzi futbalistov, ktorí počas zimy opustili alebo opustia Spartak Trnava, sa zaradil i Lukáš Greššák. Dvadsaťdeväťročný defenzívny univerzál si červeno-čierny dres obliekal od roku 2014, keď prišiel z Ružomberka. Jeho novým domovom sa stane poľský klub Zaglebie Sosnowiec.

"Istý čas ma ľudia z klubu sledovali na zápasoch v lige, vraj prišli aj na duel Trnavy s Fenerbahce," povedal pre sport.sk Greššák. K rozhodnutiu zmeniť zamestnávateľa prispeli i veľké zmeny v Spartaku.

"Nemusel som dlho rozmýšľať. Z poľskej strany prišla veľmi konkrétna ponuka. Chceli to vedieť najlepšie hneď, ako sme skončili posledný zápas v Európskej lige. Od toho momentu, ako pán majiteľ Spartaka ohlásil odchod, mi začali viac zvoniť telefóny z viacerých strán - či by som mohol hrať aj niekde inde. Išlo však len o také oťukávačky a nič nebolo na papieri. Bol jeden záujem z Rumunska a z ruského klubu. Stavil som však na istotu a zobral som konkrétnu ponuku. Kto vie… Možno to bol skorý krok, lebo od januára sa len rozbiehajú hráčske prestupy. Ja už v tom mám jasno," zamyslel sa rodák z Trstenej.

Priznal, že premiérové pôsobenie v zahraničí je preňho veľkým lákadlom. "V Trnave som mal ešte 1,5 roka zmluvu. Preto som bol nastavený tak, že zostanem. Ale mal som aj rozhovor s majiteľom klubu a povedal mi, že ak chcem odísť, nebude mi robiť žiadne problémy a hráčov pustí. Potom som začal rozmýšľať aj nad angažmánom v zahraničí a bolo by to pre mňa niečo nové," uviedol.

Greššák si nemyslí, že by sa futbal v Trnave musel obávať o svoju budúcnosť. "Predsa sa nemôže stať, že napríklad odrazu nebudú chodiť hráčom výplaty. V poriadku. V klube nastáva zmena, niečo by fungovalo inak a s menším rozpočtom. Ale myslím si, že všetko to v Trnave pôjde a niet sa čoho obávať."

Skúsený futbalista povedal, že rozhodnutie v podstate celého vedenia klubu opustiť svoje funkcie zaskočilo hráčsku kabínu, no nemohli s tým nič robiť. "Boli sme prekvapení. Spočiatku sme nevedeli, prečo sa tak deje. Trnavské vedenie prišlo k nám do šatne s oznamom, že končí. Potom sa pridal aj tréner Látal. Postupom času sme sa dozvedeli dôvody. Je to ich rozhodnutie a majú naň právo. Z ich strany boli interpretované v tom zmysle, že Trnave už nemajú čo ponúknuť. A že je možno lepšie odísť. Nič konkrétne nepovedali. My sme to však zobrali ako profesionáli. My sme hráči a ich rozhodnutie im nevyhovoríme. Takže sme to zobrali na vedomie," vyhlásil Greššák.

Napriek tomu, že sa obmenili funkcionári, verí, že FC Spartak Trnava môže ďalej napredovať. "Verím tomu, že to bude v Trnave dobré. Sú tam ľudia ako Marek Ondrejka alebo Maroš Černý - sú tam už niekoľko rokov. V týchto veciach sa budú vedieť pohybovať. Hoci každý hovorí, že s klubom môže byť ešte horšie, ja verím, že bude lepšie," povedal Greššák a dodal, že dvere do Spartaka si rozhodne nechce zavrieť: "Aj keď som sedel s pánom majiteľom a dohadovali sme sa o ukončení zmluvy, tak sme hovorili o tom, či už by bol pri futbale on alebo ktokoľvek iný, rád by som sa sem vrátil. Všetkým ľuďom z klubu by som chcel zároveň poďakovať: trénerom, hráčom i fanúšikom za skvelé obdobie."


Tagy: FC Spartak Trnava Lukáš Greššák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Lukáš Grinaj

DISKUSIA