Vlhová pôjde v Záhrebe pred Shiffrinovou: Všetci v tíme sme na hranici možností

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas žrebovania pred sobotňajším slalomom Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Záhrebe
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas žrebovania pred sobotňajším slalomom Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Záhrebe

ZÁHREB - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bude v sobotnom slalome Svetového pohára v Záhrebe (13.00/16.00) štartovať s číslom 5. Hneď po nej sa predstaví víťazka všetkých doterajších klasických slalomov tejto sezóny Mikaela Shiffrinová z USA, ktorú však Vlhová zdolala na Nový rok v paralelnej verzii v Osle.

Slalomárky majú v tomto období nahustený program, čomu prispôsobil prípravu aj tím slovenskej reprezentantky. Vlhová sa zúčastnila na piatkovom večernom žrebovaní štartových čísiel, na rozdiel od súperiek si však nevyskúšala korčuľovanie na ľadovej ploche v centre mesta. "Príprava bola naozaj krátka, lyžovali sme len vo štvrtok, v piatok sme si dali deň voľna. Vôbec prvýkrát sme prijali v tíme rozhodnutie, že Petra nebude mať tréning deň pred pretekmi. Vychádzame z toho, že je unavená, no na preteky bude nachystaná dobre. Po víťazstve v Osle som u nej videl veľké emócie, ale aj veľkú únavu. Na druhý deň sme vstávali ráno o 3.45 h a presunuli sme sa do Záhrebu, aby sme tu mohli trénovať. Keď poviem, že Petra, ale aj všetci v tíme sme na hranici možností, myslím to vážne. Náš servisman vo štvrtok do neskorej noci pripravoval lyže. Je to však naša práca a bojujeme," uviedol tréner Livio Magoni, ktorý je tvorca trate druhého kola.

Magoniho 23-ročná zverenka sa v Chorvátsku pokúsi zlepšiť štvrté miesto z vlaňajška, keď skončila za víťaznou Shiffrinovou, Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a Švédkou Fridou Hansdotterovou. Pred dvoma rokmi obsadila druhú priečku za Veronikou Velez-Zuzulovou, v rokoch 2013 a 2015 nedokončila záhrebský slalom.
 


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Záhreb

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA