VIDEO Poprad doma nestačil na Košice, majster na vlastnom ľade zdolal Žilinu

Na snímke radosť hráčov KošícNa snímke radosť hráčov Košíc Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

POPRAD - Hokejisti Popradu podľahli na vlastnom ľade 1:3 hráčom Košíc v piatkovom stretnutí 38. kola Tipsport ligy. V úvodnej tretine sa hostia zásluhou Gabriela Spilara a Tomáša Klimu dostali do dvojgólového vedenia. V strednej časti hry sa presadil iba útočník Košíc Peter Galamboš.

Za domácich v tretej tretine už iba znížil Samuel Takáč. Podtatranci už tretíkrát za sebou zlyhali pred vlastnými fanúšikmi, keď predtým prehrali doma s Trenčínom (1:5) a Nitrou (1:6). Poprad nevyužil šancu dostať sa v tabuľke pred svojho súpera. Košice si ziskom troch bodov udržali prvé miesto so ziskom 82 bodov.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 38. kolo - piatok:

HK Poprad - HC Košice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 48. Takáč (P. Svitana) - 13. Spilar (Pretnar, Brophey), 17. Klíma (Lušňák, Pretnar), 37. Galamboš (Pulli, Spilar)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Juhász - Rojík, Vincze, 3630 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Erving, Š. Fabian, Brincko, Ťavoda, Česánek - P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra - Takáč, Zagrapan, Abdul - Lichanec, L. Paukovček, Belluš - R. Václav, Heizer, P. Koyš
Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Pretnar, Šedivý - L. Nagy, Suja, Marcel Haščák - Kafka, Brophey, Š. Petráš - Hričina, Galamboš, Spilar - P. Lušňák, Klíma, Žitný - Vrábeľ

Banská Bystrica si poradila so Žilinou

Obhajca majstrovského titulu z Banskej Bystrice si bez väčších komplikácii poradil so Žilinou 5:3. Rozhodujúci náskok si vytvoril v druhej tretine, ktorá sa skončila 3:1 v jeho prospech. Zo Slovákov v drese domácich sa trafil jedine Karol Sloboda, ktorý v 38. min skóroval v presilovke a zvýšil na 4:2. Bystričania sú v tabuľke druhí, o bod za Košicami. Žilina zostáva na poslednom 12. mieste.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly: 8. Selleck (Higgs, Asselin), 31. Asselin (É. Faille, Southorn), 32. Higgs, 38. K. Sloboda (Selleck, Koper), 54. Asselin (Selleck, É. Faille) - 17. Hvila (Kučný), 34. Rudolf Huna (Jenčík, Hvila), 57. Jenčík (Rudolf Huna, Kučný)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Gegáň, Synek, 2719 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: S. Williams - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - Koper, Higgs, M. Bartánus - Gabor, Češík, Kabáč - L. Lunter, D. Sojka, T. Török - Sarvaš
Žilina: Mikoláš - Turian, Kučný, M. Hudec, Piegl, Bagin, Dubeň, Matejka, Mendrej - Rudolf Huna, Jenčík, Hvila - Hrazdíra, Surovka, Balej - Beránek, Podešva, Barta - J. Milý, D. Rehák, Síkela

Trenčín podľahol Nitre po nájazdoch

Hokejisti Trenčína nezvíťazili už v treťom stretnutí v sérii, keď doma podľahli Nitre 2:3 po samostatných nájazdoch. Všetky góly v základnej hracej dobe padli v prvej tretine. Úvodný strelil hráč Dukly Peter Ölvecký, no Lane Scheidl a Róbert Lantoši sa zaslúžili o obrat. Ondrej Mikula ešte do prvej sirény vyrovnal a na puk v sieti si diváci museli počkať až do nájazdov. V nich rozhodol za hostí Samuel Buček.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 2:3 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Ölvecký (Holenda, Sádecký), 18. O. Mikula (Frühauf, Bartovič) - 8. Scheidl (Majdan), 12. Lantoši (Buček, Miroslav Pupák), rozhodujúci sam. nájazd Buček
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Baluška - D. Konc ml., Výleta, 3854 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Gula, T. Bokroš - M. Hecl, Sojčík, Radivojevič - O. Mikula, Ölvecký, Bartovič - Sádecký, Dlouhý, T. Varga - J. Pardavý ml, J. Švec, D. Hudec - Luhový
Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, A. Sloboda - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Buček - Minárik, Čaládi, Hrušík - Pätoprstý

Detva si z Miškovca odviezla všetky body

Hokejisti Detvy zvíťazili v Miškovci 2:1. Domáci nastúpili iba s 15 hráčmi, no aj tak išli do vedenia, keď v 24. min skóroval Balázs Somogyi. Ešte do konca druhej tretiny sa podarilo vyrovnať Matúšovi Chovanovi a v tretej tretine strelil víťazný gól Maroš Surový. Podpoľanci zvíťazili v treťom stretnutí v sérii. V tabuľke im patrí 9. priečka, na ôsmy Miškovec strácajú 10 bodov.

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - HC 07 Detva 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Somogyi (Ritó, J. Milam) - 38. Matúš Chovan (Z. Král, J. Tibenský), 47. M. Surový (P. Valent)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše J. Tibenský (Detva) 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefik - Jobbágy, Bogdaň, 1125 divákov

Zostavy:
Miškovec: Vay - Vojtkó, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, Miskolczi, Pance - Magosi, Loiseau, Harrison - Somogyi, Galanisz, Ritó
Detva: Zalivin - Betker, Martin Chovan, P. Hraško, J. Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, M. Šimon, - Matúš Chovan, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Hodgson - Z. Král, R. Gašpar, J. Tibenský - P. Valent, M. Surový

Zvolen zvíťazil v Nových Zámkoch

Hokejisti Zvolena zvíťazili na ľade Nových Zámkov 4:3. O svojom víťazstve rozhodli Zvolenčania v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. V záverečnej časti hry domáci mohutne finišovali, no dvoma gólmi Branislava Fábryho a jedným zásahom Janisa Andersonsa dokázali už iba upraviť skóre. Nové Zámky nenaviazali na šnúru štyroch víťazstiev z predchádzajúcich zápasov. Zvolen si pripísal druhé domáce víťazstvo za sebou a v tabuľke mu patrí piata priečka. Novozámčania sú na 6. mieste, na Zvolen strácajú osem bodov.

MHC Mikron Nové Zámky - HKM Zvolen 3:4 (0:0, 0:4, 3:0)
Góly: 42. B. Fábry (J. Jurík, Dundáček), 51. B. Fábry (M. Henderson), 59. Andersons (Rogoň, Štrauch) - 22. P. Zuzin (Michal Chovan), 27. Vandas (Kytnár), 34. Kytnár (Handlovský, Vandas), 39. Mitchell (Ulrych)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Valach - Krajčík, Pálkövi

Zostavy:
Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, A. Hatala - Pospíšil, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Šimun, T. Urban, Nejezchleb - Rogoň, B. Fábry, Bajtek, - M. Henderson
Zvolen: Skapski - Fraser, Pöyhönen, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, Vandane, D. Růžička, Pufahl - Handlovský, Kytnár, Vandas - Obdržálek, Michal Chovan, P. Zuzin - Šišovský, Špirko, Mitchell - Andrisík, S. Petráš, P. Halama

Viac o téme: HC Košice HK Poprad MsHK DOXXbet Žilina HC '05 iClinic Banská Bystrica