Ovečkin pod paľbou obrovskej kritiky: Do ruského kanoniera strieľa iná legenda!

Brett Hull
Brett Hull

WASHINGTON - Alexander Ovečkin oznámil, že sa nezúčastní tohtoročného Zápasu hviezd v San Jose. Jeho rozhodnutie vyvolalo vlnu rôznych názorov a na negatívnu stranu sa postavil aj legendárny strelec Bret Hull.

„Prial by som si, aby hráč ako Alex Ovečkin hral. Viem, že je unavený a podobné veci, ale stále si myslím, že by mal hrať. Mohli to urobiť tak, že by nemusel robiť všetky tie veci, ale fanúšikovia si zaslúžia vidieť takú superhviezdu, akou je on,“ povedal Hull pre miestneho reportéra Jeremyho Rutherforda z portálu The Athletic. 

„Ak ste zranení, tak ste zranení... toto je však o raste hry. Viem, že máme dostatok skvelých hráčov, ktorí tam budú tiež chýbať, ale máme ich dosť na to, aby zabavili fanúšikov. Ako fanúšik Ovečkina by som však rád mal šancu vidieť ho naživo v zápase troch proti trom. Vyhral práve Stanleyho pohár, mal dlhé leto a ja to chápem. Páči sa mi však, keď superhviezdy prídu a venujú svoj rešpekt fanúšikom," nechal sa počuť dvojnásobný držiteľ Stanleyho pohára (1999 s Dallas Stars a 2002 s Detroit Red Wings)

Ovečkin nepoľavuje ani vo veku 33 rokov a na konte má zatiaľ 637 presných zásahov. Dlhodobo sa špekuluje, či bude schopný prekonať rekord Wayna Gretzkeho, ktorý dohromady nastrieľal 894 gólov. V prebiehajúcej sezóne poslal za brankárov už 31 pukov, stačilo mu na to iba 40 zápasov. Pri súčasnej forme by tak mohol prekonať 60-gólovú hranicu. 


Tagy: Washington Capitals Alexander Ovečkin Brett Hull

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Tom Gannam

DISKUSIA