VIDEO Chárov Boston na víťaznej vlne, Tatar neuspel, Jaroš sa vrátil do zostavy Ottawy

Jake McCabe a Jake DeBrusk v súboji o pukJake McCabe a Jake DeBrusk v súboji o puk Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Dwyer

BOSTON - Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom zdolali v noci na nedeľu v zámorskej NHL Buffalo 2:1 a pripísali si štvrté víťazstvo v rade. Pred Slovákom Jaroslavom Halákom dostal v bránke Bruins tentoraz prednosť Tuukka Rask, Fín zneškodnil 31 súperových striel.

Neuspel slovenský útočník Tomáš Tatar s Montrealom, ktorý podľahol doma Nashvillu 1:4. Obranca Christián Jaroš sa len týždeň po zranení vrátil do zostavy Ottawy, no tá prehrala na domácom ľade s Minnesotou tesne 3:4. Dvadsaťdvaročný bek si zlomil prst 29. decembra a podľa pôvodných správ z tábora "senátorov" mal pauzovať približne mesiac. Nastúpil však už v sobotu večer, pričom na ľade strávil takmer 13 minút a zaznamenal dve strely na bránku a dva hity. Toronto bez obrancu Martina Marinčina nedalo šancu Vancouveru a zdolalo ho hladko 5:0. Calgary vyhralo na ľade Philadelphie 3:2 po predĺžení.