VIDEO Hviezdy Chelsea sa prekonávali: Lúčiaci sa Fábregas nedal penaltu, Morata zahodil nemožné!

Álvaro MorataÁlvaro Morata Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti londýnskej Chelsea postúpili do ďalšieho kola anglického FA Cupu, keď na domácom Stamford Bridge zdolali Nottingham Forrest 2:0. Ústrednými postavami celého stretnutia bolo domáce duo Cesc Fábregas a Álvaro Morata, ktoré sa mohlo postarať o podstatne vyššie víťazstvo londýnskeho giganta.

O oba góly zápasu sa postaral v 49. a 59. minúte Álvaro Morata, ktorý v druhom dejstve vykúpil Chelsea a zariadil triumf nad druholigovým súperom. Morata mohol pridať aj ďalší gól, ale po geniálnej prihrávke od spoluhráča z päťky trestuhodne prekopol prázdnu bránku.

Zaujal aj lúčiaci sa Cesc Fábregas, pre ktorého to mohol byť posledný zápas v drese "The Blues". Tridsaťjedenročný španielsky reprezentant totiž mal na ruke kapitánsku pásku a keď päť minút pred koncom striedal, emotívne sa rozlúčil s fanúšikmi. Pri odchode na lavičku ho objalo niekoľko spoluhráčov vrátane Davida Luiza a Edena Hazarda a mal slzy na krajíčku.

Fábregas, o ktorého odchode do AS Monaco sa už hovorí dlhšiu dobu, mal aj obrovskú šancu skórovať, no v 30. minúte nepremenil nariadenú penaltu.

Viac o téme: Chelsea Londýn Cesc Fábregas Álvaro Morata Nottingham Forest
  • Zdroj: ČTK, TASR, športky