V kabíne Slovana šarapatí vírus: Niektorí hrali aj na tabletkách, Országh im zložil poklonu

Vladimír OrszághVladimír Országh Zdroj: TASR - Martin Baumann

JAROSLAVĽ - Slovan Bratislava prehral s Lokomotivom Jaroslavľ tesne 0:1 v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy. Slovan je po odohraných 47. zápasoch na poslednom 12. mieste Západnej konferencie KHL. Na predposledný Čerepovec majú jednobodové manko, Severstaľ má však dva zápasy k dobru.

"Gratulujem domácim k víťazstvu. Som hrdý na svojich chlapcov ako hrali. V tíme šarapatí vírus, preto sme dnes nastúpili len šestnásti, navyše s piatimi bekmi. Niektorí hrali aj napriek nie 100-percentnému stavu a na tabletkách. Klobúk dole pred celým mužstvom, odohrali sme perfektný zápas. Veľká škoda, že neodchádzame aspoň s bodom," povedal po zápase pre oficiálny web Slovana tréner Vladimír Országh.

Lokomotiv Jaroslavľ - HC Galéria fotiek (2) Zdroj: hcslovan.sk

Úvodné dve tretiny gól nepriniesli. Najbližšie k otvoreniu skóre bol 22-ročný útočník Matúš Sukeľ, ale strelou švihom trafil len hornú žŕdku súperovej bránky, čo potvrdil videorozhodca. V prvých štyridsiatich minútach sa Slovan vyvaroval vylúčení, no v poslednej tretine sa dopustil hneď štyroch nedovolených zákrokov. V 55. min putoval na trestnú lavicu Adam Jánošík - minimálne, kontroverzným rozhodnutím arbitrov. Nebolo to pritom jediný sporný verdikt rozhodcov v neprospech Slovana.

Domáci si počas presilovky utvorili veľký tlak a sekundu pred návratom obrancu "belasých" do hry skóroval strelou z prvej Jakub Nakládal. Český obranca bol napokon jediným strelcom duelu. V záverečnej minúte sa ešte Slovan snažil vyrovnať pri hre bez brankára, ale podobne ako v predošlom zápas v Čerepovci vyšiel strelecky naprázdno.

Viac o téme: Vladimír Országh Lokomotiv Jaroslavľ HC Slovan Bratislava