VIDEO Senzácia v anglickom pohári: Tímy zo 4. ligy vyradili účastníkov Premier League!

Padraig Amond z Newport County's oslavuje gólPadraig Amond z Newport County's oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Nick Potts

LONDÝN - Futbalisti Oldhamu Athletic a Newport County sa postarali o veľké prekvapenia v nedeľňajších dueloch 3. kola Pohára FA. Tímy, ktoré pôsobia v štvrtej najvyššej anglickej lige, postúpil do 4. kola najstaršej futbalovej súťaže na úkor zástupcov Premier League Fulhamu a Leicesteru City.

Obrovský favorit Fulham viedol po zásahu Dennisa Odoia z 52. minúty, no outsider dokázal v 76. minúte vyrovnať, keď sa presadil z pokutového kopu Sam Surridge. Rovnakú šancu dostali aj domáci "Cottagers", ale srbský kanonier Aleksandar Mitrovič penaltu v 84. minúte nepremenil a o štyri neskôr dokonal senzáciu Callum Lang, keď upravil na 2:1.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas na pôde Newportu. Ten vyhrával od 10. minúty zásluhou Jamille Matta. O vyrovnanie sa postaral osem minút pred koncom Rachid Ghezzal, no o tri minúty neskôr zahral Marc Albrighton rukou v šestnástke a Padraig Amond penaltu premenil.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola Anglického pohára - FA Cupu vo futbale (hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku sa duel opakuje na ihrisku tímu, ktorý nemal v prvom zápase výhodu domáceho prostredia):

Fulham - Oldham 1:2
Manchester City - Rotherham 7:0 - Marek Rodák (Rotherham) odchytal celý duel
Millwall - Hull 2:1
Preston - Doncaster 1:3
Queens Park Rangers - Leeds 2:1
Sheffield United - Barnet 0:1
Woking - Watford 0:2
Newport - Leicester 2:1