FOTO Synovec nebohého Pavla Demitru to povedal sám: Pamätám si na SMSku od Bokroša!

Martin Jakúbek
Martin Jakúbek

BRATISLAVA - Slovenský hokejový reprezentant do 20 rokov Martin Pospíšil spustil hotovú lavínu. Po účinkovaní na nedávnych majstrovstvách sveta sa podelil so svetom o veľmi negatívne skúsenosti s trénerom Ernestom Bokrošom. Pomery v reprezentácii podľa jeho slov majú od ideálnych na míle ďaleko. Jeho odkaz inšpiroval mnohých ďalších. Najnovšie sa na jeho stranu postavil aj synovec nebohého Pavla Demitru Martin Jakúbek, ktorý hráva v Nových Zámkoch.

Pospíšil vo svojom vyhlásení trénera Bokroša vôbec nešanoval: "Nechcel som starším bratom Kristiánovi a Michalovi veriť, keď mi vraveli, čo je Bokroš za kreatúru, resp. čo sa dialo pred pár rokmi Kristiánovi na MS. Ako ho ponižoval a hneď po prvom vydarenom zápase nadával do koko... pred ostatnými, že tak si môže hrať v Kanade. Upozorňoval ma na to, ale neveril som, že reprezentačný tréner by sa takto správal k hráčom. Vyskúšal som si to na vlastnej koži."

Rozsiahly odkaz 19-ročného útočníka ďalej pokračoval výzvou kompetentným: "Píšem to aj preto, aby si na zväze trošku uvedomili a aby začali s tým niečo robiť a nedovolili toto dopustiť na budúci rok. Je to hrozné, keď máte 19 rokov a musíte riešiť takéto veci, namiesto toho, aby ste cítili podporu a mohli sa sústrediť na výkon v zápase, tak dostanete ´školu´ do života. Jednoducho to potrebuje už zmenu a tak isto na poste manažéra. Taký amaterizmus som nezažil. Všetci chceme, aby slovenský hokej napredoval. Slovensko milujem, je pre mňa česť reprezentovať svoju krajinu. Po takýchto skúsenostiach sa však nečudujem, keď niektorí nemajú záujem."

Stále viac a viac ľudí pridávalo svoje negatívne skúsenosti s trénerom Bokrošom. Nejeden komentár poukazoval na korupciu. Do diskusie sa pridávali aj rodičia hráčov či priamo samotní hráči. Jedným z nich je aj synove Pavla Demitru Martin Jakúbek. Hráč Nových Zámkov si zaspomínal na časy, keď mu od pána trénera prišla smska. V nej dostal ponuku na reprezentáciu za vyššiu finančnú sumu.


Tagy: Ernest Bokroš Martin Jakúbek Martin Pospíšil

Zdroj:
športky
Foto:
TASR/Henrich Mišovič

DISKUSIA