Odchod Fábregasa bude pre Chelsea veľkou stratou: Keď Cesc odíde, tak potrebujeme náhradu

Cesc Fábregas sa lúči s fanúšikmi Chelsea
Cesc Fábregas sa lúči s fanúšikmi Chelsea

LONDÝN - Tréner futbalistov Chelsea Londýn Maurizio Sarri uviedol, že klub potrebuje náhradu za španielskeho stredopoliara Cesca Fábregasa, ktorý je na odchode do AS Monaco.

Tridsaťjedenročný Fábregas má s "The Blues" kontrakt do konca sezóny, ale posledný zápas za anglický klub odohral pravdepodobne v sobotu, keď Chelsea zdolala v 3. kole Pohára FA Nottingham Forest 2:0. Fábregas mal na ruke kapitánsku pásku a keď päť minút pred koncom striedal, emotívne sa rozlúčil s fanúšikmi na Stamford Bridge. Pri odchode na lavičku ho objalo niekoľko spoluhráčov vrátane Davida Luiza a Edena Hazarda a mal slzy na krajíčku.

V nedeľu už s tímom netrénoval, ale Sarri uviedol, že mu dal voľno a poprel správy o tom, že cestoval do Monaka, kde si mal dohodnúť detaily zmluvy. Vo francúzskom klube by sa mal Fábregas stretnúť s bývalým spoluhráčom z Arsenalu Londýn Thierrym Henrym, trénerom AS. "Keď Cesc odíde, tak potrebujeme náhradu," povedal Sarri pre agentúru AFP pred utorňajším prvým zápasom semifinále Ligového pohára proti Tottenhamu na Wembley. "So stredopoliarmi máme problémy. Ak odíde Cesc, tak nám ostanú len piati a určite potrebujeme posilu," dodal kormidelník Chelsea.

Chelsea podľa klubových pravidiel ponúka hráčom nad 30 rokov len ročný kontrakt. Monaco údajne predostrelo Fábregasovi ponuku na podpis dvojročnej zmluvy. "Myslím, že musí odísť. U nás by nemohol podpísať zmluvu na dva roky a Monaco mu to ponúka. Nechcem aby tak dôležitý hráč ako Cesc, bol nespokojný," uzavrel Sarri.

Fábregas hral za "kanonierov" v rokoch 2003-2011, od roku 2014 je v Chelsea.


Tagy: Cesc Fábregas FC Chelsea Londýn

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Alastair Grant

DISKUSIA