VIDEO Nadal v Sydney nestačil na talentovaného Kyrgiosa: Potrebujem znovu získať zápasový rytmus

Rafael Nadal
Rafael Nadal

SYDNEY - Španielsky tenista Rafael Nadal sa v pondelok predstavil fanúšikom na exhibičnom propagačnom tenisovom podujatí "2019 Fast 4 Tennis - Team Australia vs. Team World" v austrálskom Sydney. Asociácia Tennis Austrália (TA) chce po roku znovu propagovať "bleskovú verziu" bieleho športu, v ktorej sa hrajú skrátené sety na štyri gemy.

Nad jeho sily bol v úvodnom exhibičnom stretnutí domáci Nick Kyrgios. "Prvý set bol rýchly. To je však cieľom tohto formátu a špeciálne ak hráte proti talentovanému hráčovi ako je Nick," uviedol Nadal, cituje je ho web tennis365.com. "Potrebujem znovu získať zápasový rytmus. Myslím si, že to bol dobrý návrat do akcie a navyše pred fantastickým publikom tu v Sydney," dodal 32-ročný Nadal.

Minulý týždeň sa 17-násobný grandslamový víťaz Nadal odhlásil z turnaja v austrálskom Brisbane. Dôvodom bol natiahnutý stehenný sval na ľavej nohe. Napriek skorému návratu ostáva otvorená otázka, v akej forme sa predstaví na úvodnom grandslame sezóny Australian Open (14. - 27. januára.)

V druhom zápase uspel Kanaďan Milos Raonic nad Johnom Millmanom z Austrálie. Za stavu 1:1 musela o víťazovi podujatia rozhodnúť záverečná štvorhra, v ktorej triumfovali Raonic s Nadalom nad domácim tandemom.

Nick Kyrgios (Aus.) - Rafael Nadal (Šp.) 4:0, 3:4 - rozhodujúci skrátený tajbrejk 5:3

John Millman (Aus.) - Milos Raonic (Kan.) 1:4, 3:4

Nick Kyrgios, John Millman (Aus.) - Rafael Nadal, Milos Raonic (Šp./Rak.) 1:4, 4:1 - rozhodujúci skrátený tajbrejk 4:5


Tagy: Rafael Nadal Milos Raonic Nick Kyrgios

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Tertius Pickard

DISKUSIA