Mohli sa mladí hokejisti slobodne vyjadriť? Otec Fehérváryho s obavami ešte pred tlačovkou!

Kapitán Martin Fehérváry a Marek Korenčík
Kapitán Martin Fehérváry a Marek Korenčík

BRATISLAVA - Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Martin Fehérváry ani obranca Marek Korenčík priamo nepotvrdili vyjadrenia útočníkov Martina Pospíšila a Miloša Fafráka o situácii v slovenskom juniorskom tíme počas nedávno skončených MSJ v Kanade.

"Nevedeli sme o tom, že títo hráči plánujú napísať také statusy. Či s tým súhlasíme, je ťažká otázka. Je ťažké sa k tomu vyjadriť," zhodli sa Fehérváry a Korenčik. "Mohlo sa to vyriešiť nejako inak, nemali by sa také veci vynášať z kabíny, no už sa tak stalo," pokračoval Korenčík.

Pozornému oku diváka ale neušla neistota a opatrnosť chalanov, ktorí sa neustále pozerali na seba, ako keby sa jeden druhého v duchu pýtali ako majú na otázky novinárov čo najvhodnejšie zareagovať a k najpálčivejším otázkam sa otvorene radšej ani nevyjadrovali. Rovnako to vnímal aj ich spoluhráč Martin Pospíšil, ktorý odštartoval vlnu kritiky na kouča Bokroša a po tlačovke hneď na sociálnej sieti potvrdil, že za svojim vyhlásením naďalej stojí: "To, čo sa odohralo na tlačovke, bola z môjho pohľadu jedna veľká fraška. Škoda, že som tam nemohol byť. Z hráčov som osobne sklamaný, boli tam zbytočne a v podstate dokopy nič nepovedali. Na druhej strane chápem, že v 19 rokoch sa takéto veci nechce riešiť každému. Nie každý rozmýšľa tak ako ja alebo Miloš Fafrák," uviedol po tlačovke na adresu spoluhráčov mladý útočník. 

Možnú neslobodu vyjadrenia mladíkov naznačil už pred tlačovkou aj otec Fehérváryho Mario, ktorý ešte pred tlačovkou zaujímavo okomentoval kritický príspevok Pospíšila na adresu Bokroša: "Ja mám silné obavy či bude umožnené chalanom slobodne sa vyjadriť. Sú pod obrovským tlakom a určite poriadne masírovaní ako sa majú vyjadriť. Prečo ich nemôžu novinári čakať na letisku? Prídu do Bratislavy okolo 13. a tlačovka je až o 15.30, to potrebujú čas na to aby ich naučili "správne" odpovede? Verím svojmu synovi a dúfam, že ho nezomelú a ustojí to," uviedol.

"Martin a tebe ešte raz ďakujem, že si našiel odvahu a vytiahol si na svetlo sveta čo sa tam deje. Držím palce nám všetkým, ktorým ide hlavne o hokej a čisto v ňom," dodal na adresu Pospíšila, ktorého príspevok komentoval.    


Tagy: Ernest Bokroš Martin Fehérváry Martin Pospíšil Marek Korenčík Miloš Fafrák

Zdroj:
športky, SITA, TASR
Foto:
TASR – Jaroslav Novák

DISKUSIA